Warsaw Comic Con niezmiennie zaskakuje liczbą zapraszanych gości, których można spotkać na kolejnych edycjach imprezy. Tym razem nie lada gratka czekała na fanów twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Pisarz spotkał się z entuzjastami jego książek oraz udzielił krótkiego wywiadu, zdradzając w rozmowie z Dawidem Muszyńskim kilka informacji na temat powstającego serialu o Wiedźminie i planów wydawniczych.

 Na pytania dotyczące produkowanego przez Netflix na podstawie jego prozy serialu nie chciał odpowiadać, zasłaniając się tajemnicą i kontraktem, który pod groźbą kar finansowych zabrania zdradzania tego typu informacji. Uchylił jednak rąbka tajemnicy i stwierdził, że pilotażowy odcinek „Jest OK”, a Ed Sheeran na pewno nie zaśpiewa.

Pisarz w czasie spotkania z fanami ujawnił, że ma w planach napisanie kolejnych książek osadzonych w uniwersum Geralta z Rivii, ale kategorycznie odmówił zdradzania jakichkolwiek szczegółów. Wspomniał jednak o genezie powstania pierwszych opowiadań i sagi, a także o książce „Andrzej Sapkowski przedstawia. Wiedźmin. Szpony i kły”, przy okazji krytycznie wypowiadając się o polskim rynku wydawniczym, który według niego nie szanuje autora.
 
Andrzej Sapkowski nie byłby jednak sobą, gdyby nie pozwolił sobie na kilka uszczypliwości i krytycznych komentarzy. Odnosząc się do planów wydawniczych stwierdził, że fandom to „takie małe kłębowisko żmij, syczy, kąsa po łydkach”, a plagą jest kradzież pomysłów.

To oczywiście nie wszystko. Chcecie poznać szczegóły rozmowy i dowiedzieć się, o czym jeszcze mówił Andrzej Sapkowski? Możecie to zrobić, oglądając relację ze spotkania, którą publikujemy jako pierwsi na naszym kanale na YouTube! Zapraszamy!