Zaczął się kolejny tydzień wytężonej pracy, nauki i wszelkich innych rzeczy, którymi się zajmujecie. Pora zatem na 54. wydanie Poniedziałkowego Flasha Konwentowego, w którym odwiedzimy zabrzański Pionek, Poznańskie Dni Fantastyki, wrocławski X-Mas Time oraz odbywający się w Nadarzynie Warsaw ComicCon Fall Edition. Enjoy!

Pionek to najstarsza poświęcona grom planszowym impreza w Polsce, od ponad 10 lat promująca gry bez prądu w naszym kraju. Pionkowe spotkania odbywają się dwa razy do roku -  wiosną i jesienią, za każdym razem przyciągając rzesze fanów planszówkowej frajdy. Rosnąca ilość uczestników była też przyczyną zmiany lokalizacji Pionków. Dwa lata temu z gliwickiego MDK impreza przeniosła się do Hali Widowiskowo-Sportowej w Zabrzu przy ul. Jana Matejki 6, gdzie zaprasza Was i tym razem. A na co możecie liczyć na miejscu? Przede wszystkim na mnóstwo tytułów do ogrania, dostarczonych przez Koło Gier Planszowych, działające w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Setki gier, zarówno krajowych, jak i zagranicznych wydawnictw, powinno uszczęśliwić nawet najbardziej wybrednych planszówkowych weteranów. Do tego Giełda Gier, prezentacje nowości i wyjątkowa inicjatywa UnPub Poland, dzięki której również i Wy możecie pochwalić się światu swoim pomysłem i być może przyciągnąć do niego tłumy. Wszystko to składa się na wydarzenie, którego nie może przegapić żaden szanujący się fan tego typu rozrywki.

Pionek

Poznańskie Dni Fantastyki to bezpłatna inicjatywa organizowana przez Klub Fantastyki Druga Era, starająca się zrzeszać i rozszerzać grono fanów gatunku z Poznania i okolic. Wzorem poprzednich spotkań, także i teraz nie obędzie się bez wypełnionego grami games roomu, LARPów oraz sesji RPG, a do tego ciekawych prelekcji prowadzonych przez zaproszonych gości. Z kolei dla tych, którzy magię fantastyki chcieliby zabrać do domu, dobrą opcją mogą okazać się stoiska z gadżetami. Dodatkowo w czasie poznańskich DF-ów będziecie mogli wymienić się ulubionymi tytułami w ramach akcji Bookcrossing. Chcecie dowiedzieć się więcej? W najbliższą niedzielę zajrzyjcie zatem do Centrum Kultury Zamek przy ul. Święty Marcin 80/82.

PDF

A gdyby tak już teraz móc poczuć magię Świąt? Wystarczy wybrać się do Wrocławia, a konkretnie do Elektronicznych Zakładów Naukowych przy ul. Braniborskiej 57, gdzie najbliższy weekend minie pod znakiem X-Mas Time. Tym razem dwudniowy, konwent ten szykuje dla uczestników wiele kolorowych atrakcji, dzięki którym odpowiednio nastroicie się przed grudniem. Wyróżnić można choćby odwiedziny Mikołaja, łamanie się pocky i składanie życzeń, jemiołę, czy świąteczną kawiarenkę. Dorzućmy do tego klimatyczne prelekcje i pełen barwnych przedmiotów i przysmaków jarmark świąteczny, a zapowiada się naprawdę przyjemnie. A gdyby istniała potrzeba spalenia choć części nabytych kalorii, warto zajrzeć do sekcji planszówkowej. Jedyne czego brakuje, to świeży biały puch.

XmasTime

Na koniec największy festiwal popkultury w Polsce, który po raz drugi zawita na teren nadarzyńskiego Ptak Warsaw Expo. Główną atrakcją wydarzenia z pewnością będą spotkania z polskimi oraz zagranicznymi gośćmi, którzy nie tylko odpowiedzą na Wasze pytania, ale także zrobią sobie z Wami pamiątkowe zdjęcie i złożą autograf. W Nadarzynie spotkacie m.in. takie osobistości, jak: Pamela Anderson, Holland Roden (Teen Wolf), Michael Malarkey (Pamiętniki Wampirów), Trevor Stines (Riverdale), Henrik Holm (SKAM) oraz Julian Glover (Gra o Tron). Na gościach oczywiście się nie skończy, bowiem czekać na Was będzie bogaty blok literacki oraz komiksowy, gdzie pojawi się sam Simon Bisley. Do tego prelekcje, konkursy, Wielka Gala Cosplay i naturalnie masa pięknych dekoracji, które ożywią Wasze ulubione uniwersa.

WCC