Festiwal Fantastyki Pyrkon już od lat przyciąga dziesiątki tysięcy ludzi do Poznania. Posiada już 21-letnią tradycję i oferuje dziesiątki sal prelekcyjnych, grono wystawców, warsztaty, konkurs cosplay i wielu niesamowitych gości. Jedną z rozwijających się stref Pyrkonu jest Strefa Manga i Anime, która skierowana jest do fanów popkultury Dalekiego Wschodu. Wspomniany punkt imprezy w tym roku oferuje specjalnego gościa.

Jest to osoba kojarzona przede wszystkim z utworami do serii takich jak „Fate/Zero”, „Monogatari”, czy „Sword Art Online”. Z Kraju Kwitnącej Wiśni zawita u nas z koncertem Luna Haruna!

Artystka ta zaczynała swoją karierę w modelingu już w 2011 roku jako nastolatka, m.in. w magazynie „Kera”. Teraz głównie znana jest jako piosenkarka. Jak wspomina w wywiadzie, motywacją jej kariery było dzieciństwo silnie związane z serią „Sailor Moon”. Sukces odniosła poprzez zostanie finalistką japońskiego konkursu anime piosenki „All-Japan Anime Song Grand Prix”.

Już w dniach 16-18 czerwca podczas festiwalu fantastyki Pyrkon 2023 będziecie mieli okazję usłyszeć w jej wykonaniu piosenki z anime i gier oraz stanąć po autograf piosenkarki. W swoich social mediach wspomina, że to pierwsza wizyta w Polsce i nie kryje podekscytowania tym faktem. Będzie można ją spotkać na wspomnianej Strefie Mangi i Anime oraz na Scenie Plenerowej, gdzie będzie miał miejsce jej koncert.

Baner konwentu Pyrkon 2023