Dni Fantastyki we Wrocławiu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Impreza odbywa się od 10 lat, przyciągając fanów fantastyki i nie tylko! Motywem tegorocznej edycji jest „Podróż w nieznane”. Pokazy, warsztaty, spotkania z autorami, koncerty, planszówki i cosplay... wszystko to w pięknej scenerii OPT Zamku w Leśnicy. Jednak nie w tym roku! Organizatorzy właśnie poinformowali o zmianie lokalizacji Dni Fantastyki 2024!

Do grona organizatorów dołączyła Miejska Biblioteka Publiczna im Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. Dzięki temu Dni Fantastyki mają wystartować już w środę 20 sierpnia w Mediatece przy placu Teatralnym 5 we Wrocławiu. Mediateka będzie główną lokalizacją festiwalu do piątku. 23 sierpnia Dni Fantastyki przeniosą się do Kampusu Pracze na terenie Łukasiewicz PORT, przy ulicy Stabłowickiej 147. Decyzja organizatorów jest podyktowana planowanym remontem Zamku w Leśnicy. 

Nowa lokalizacja może oznaczać problemy z dojazdem dla uczestników. W pobliżu Kampusu Pracze znajduje się co prawda stacja PKP Wrocław - Pracze Odrzańskie, ale wśród uczestników już podnoszą się niezadowolone głosy, mówiące że Kampus Pracze nie jest wystarczająco skomunikowany na tak dużą imprezę. Jak organizatorzy poradzą sobie z tym wyzwaniem? Nie wiemy. Jedno jest pewne - Dni Fantastyki fundują uczestnikom prawdziwą „Podróż w nieznane”!

Dni Fantastyki 2024