Pierwsza edycja Festiwalu Fantastyki FanCon odbędzie się w dniach 31.03-2.04 w Targach Lublin. Organizatorzy już opublikowali program atrakcji. Impreza niewątpliwie nastawiona jest na spotkania z gośćmi – pojawią się autorki i autorzy tacy jak Robert Wegner, Michał Gołkowski, Katarzyna Berenika-Miszczuk oraz Agnieszka Hałas. Nie samą fantastyką konwent stoi i znalazły się również takie osobistości, jak patolożka i autorka bloga „Patolodzy na Klatce”, Paulina Łopatniuk, Stowarzyszenie Umarłych Statutów, którzy zajmują się udzielaniem porad prawnych uczniom, a także twórcy i prowadzący kanału na YouTube „Wojna Idei”.

Wśród zaproszonych gości zarówno na stronie internetowej, jak i na fanpage’u konwentu, widnieje Andrzej Pilipiuk. Niestety, jego nazwisko nie pojawia się nigdzie w programie atrakcji. Nie ma go też w kolumnie „Meet&Greet”, a organizatorzy nigdzie nie umieścili informacji, czy znany pisarz pojawi się na FanConie.

Poza tymi niedociągnięciami pełen program prezentuje się całkiem ciekawie. Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję między innymi zasięgnąć porad dla debiutujących autorów fantasy, posłuchać koncertu muzyki z anime, dowiedzieć się, jak promować naukę w dobie fałszywych informacji oraz co łączy mangę i anime z religią i filozofią.

Pełen program atrakcji znajdziecie pod tym linkiem.

Banner FanConu 2023