Do Ryuconu 2023 jeszcze pełne trzy miesiące, jednak organizatorzy stale dostarczają nam wielu nowych informacji. Poznaliśmy już lokalizację przyszłego konkursu cosplay, którą przedstawiliśmy w artykule „Ryucon w tym roku jeszcze lepszy?”. Jednak od teraz możecie wysyłać zgłoszenia konkursowe i 15-16 lipca konkurować o liczne nagrody.

Zgłoszenia są przyjmowane do 7 lipca i należy je przesyłać przy użyciu formularza na oficjalnej stronie Ryuconu. Dostępne konkursy to:

  • International Cosplay League w kategoriach Solo lub Duet. Pierwsza kategoria to krótkie zaprezentowanie swojego stroju w formie catwalk, a druga – rodzaj scenki, gdzie oceniany jest nie tylko strój, ale również występ. Do eliminacji mogą zgłaszać się tylko pełnoletni uczestnicy, których kostiumy były tworzone własnoręcznie. Finaliści konkursu będą mieli szansę zaprezentować się podczas Japan Week w Madrycie już we wrześniu. Zagwarantowany jest dla nich nocleg, wyżywienie, wejściówki na imprezę oraz przelot do Hiszpanii;
  • Cosplay Standard w kategoriach Solo lub Grupa. Można zdobyć szereg nagród, w tym za najlepszą prezentację czy najlepsza charakteryzacja. We wspomnianych kategoriach akceptowane są stroje kupne. Jeśli więc nie przepadasz za maszyną do szycia lub nie jesteś pełnoletni, jest to opcja dla Ciebie.

Szczegółowe wytyczne oraz formularz aplikacyjny znajdują się na stronie wydarzenia.

Baner konwentu RyuCon 2023