Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Zapewne dobrze znana Wam z serialu “Gra o Tron” tajemnicza i przebiegła Melisandre przybędzie na podwarszawski Warsaw Comic Con. Nie chodzi tu jednak o oczyszczanie ogniem, a o spotkanie z wcielającą się w postać kapłanki holenderską aktorką - Carice van Houten.

Spotkanie z aktorką będzie nie tylko gratką dla fanów wspomnianego serialu. Warto wspomnieć o innych sukcesach artystki. Już pierwsza główna rola - tytułowa kreacja w  filmie “Suzy Q” Martina Koolhovena, przyniosła jej Złotego Cielca dla najlepszej aktorki. Wkrótce potem odebrała kolejną nagrodę - Top Naeff Award za swój dorobek teatralny, a kolejne wyróżnienie Złotego Cielca zdobyła za występ w komedii fantasy “Panna Minoes - kocia agentka”. W sumie została wyróżniona tą prestiżową nagrodą aż pięć razy. Polscy widzowie mogą kojarzyć Carice także z takich produkcji, jak “Walkiria”, czy “Egzorcyzmy Dorothy Mills”.

Obecnie van Houten spędza czas nie tylko na planie “Gry o Tron”, ale również występując przed kamerą dużych hollywoodzkich produkcji. W ubiegłym roku można było zobaczyć ją między innymi w dramacie “Zwycięzca” Stephena Hopkinsa, gdzie wykreowała postać niemieckiej reżyserki Leni Riefenstahl, a także w thrillerze “Brimstone”.