Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Druga edycja KONgresu, czyli spotkania organizatorów imprez fanowskich, odbyła się w miniony weekend we wrocławskiej Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej. Wydarzenie otworzyła dyskusja o wpływie wolontariuszy na instytucje kultury, a następnie przez dwa dni uczestnicy szkolili się i dyskutowali podczas sesji z ekspertami, wykładów, paneli dyskusyjnych, warsztatów prowadzonych przez doświadczonych organizatorów konwentów i specjalistów z różnych dziedzin.

Ważnym elementem spotkania była KONferencja, podczas której wręczono KONgresowe wyróżnienie. W tym roku organizatorzy postanowili docenić zasługi Michała Karzyńskiego, wieloletniego koordynatora Pyrkonu – największej i jednej z najbardziej rozpoznawalnych imprez fantastycznych w naszym kraju, pierwszej o europejskiej randze i skali.

Została również ogłoszona decyzja o organizacji trzeciej edycji wydarzenia. Nadszedł czas, by KONgres wyfrunął z gniazda – spośród nadesłanych kandydatur Kapituła KONgresu wybrała organizatorów następnej edycji. KONgres w 2019 roku odbędzie się w Krakowie, a zorganizuje go stowarzyszenie Krakowska Sieć Fantastyki.

Baner wydarzenia KONgres