Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Warsaw Comic Con niezmiennie zaskakuje liczbą zapraszanych gości, których można spotkać na kolejnych edycjach imprezy. Tym razem nie lada gratka czekała na fanów twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Pisarz spotkał się z entuzjastami jego książek oraz udzielił krótkiego wywiadu, zdradzając w rozmowie z Dawidem Muszyńskim kilka informacji na temat powstającego serialu o Wiedźminie i planów wydawniczych.

 Na pytania dotyczące produkowanego przez Netflix na podstawie jego prozy serialu nie chciał odpowiadać, zasłaniając się tajemnicą i kontraktem, który pod groźbą kar finansowych zabrania zdradzania tego typu informacji. Uchylił jednak rąbka tajemnicy i stwierdził, że pilotażowy odcinek „Jest OK”, a Ed Sheeran na pewno nie zaśpiewa.

Pisarz w czasie spotkania z fanami ujawnił, że ma w planach napisanie kolejnych książek osadzonych w uniwersum Geralta z Rivii, ale kategorycznie odmówił zdradzania jakichkolwiek szczegółów. Wspomniał jednak o genezie powstania pierwszych opowiadań i sagi, a także o książce „Andrzej Sapkowski przedstawia. Wiedźmin. Szpony i kły”, przy okazji krytycznie wypowiadając się o polskim rynku wydawniczym, który według niego nie szanuje autora.
 
Andrzej Sapkowski nie byłby jednak sobą, gdyby nie pozwolił sobie na kilka uszczypliwości i krytycznych komentarzy. Odnosząc się do planów wydawniczych stwierdził, że fandom to „takie małe kłębowisko żmij, syczy, kąsa po łydkach”, a plagą jest kradzież pomysłów.

To oczywiście nie wszystko. Chcecie poznać szczegóły rozmowy i dowiedzieć się, o czym jeszcze mówił Andrzej Sapkowski? Możecie to zrobić, oglądając relację ze spotkania, którą publikujemy jako pierwsi na naszym kanale na YouTube! Zapraszamy!