Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Kiedy zobaczyłam opis tego wydarzenia w kalendarium, najbardziej zdziwiło mnie to, że coś dzieje się w Rzeszowie. Nie dlatego że mieszkam blisko, nie dlatego że to miasto dość pomijane przez wydarzenia publiczne, ale dlatego, że nigdy nie połączyłabym słowa "konwent" oraz "Rzeszów". (Kiedy odbywała się ostatnia edycja, wciąż byłam konwentowo "zielona")

W moim wielkim zaskoczeniu (i radości) mam przyjemność ogłosić, że tegoroczny Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej Lotus został objęty patronatem Konwentów Południowych. Czego można się tam spodziewać? Mimo że program jest jeszcze tajemnicą, wiadomo już, że spotkać się będzie możną twarzą w twarz z kendo, tańcem Yosakoi, Juggerem, znanym z każdego szkolnego anime Maid Cafe, a także standardową plejadą konwentowych atrakcji, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Przekonani? W takim razie widzimy się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Karola Norwida w Rzeszowie!

Logo Podkarpackiego Festiwalu Kultury Japońskiej