Już w dniach 11–12 września odbędzie się kolejna edycja krakowskiego konwentu mangi i anime Ryucon. Tym razem w nazwie wydarzenia mamy (nie bez powodu) określenie „Open Air”, co jest spowodowane niecodzienną lokalizacją eventu – to tereny basenu „Wandzianka” przy nowohuckim zalewie. Dużym plusem są urokliwe okoliczne tereny: w ostatnich latach wokół zalewu wybudowano sporo infrastruktury rozrywkowej i odrestaurowano pobliskie tereny parkowe, więc nie brakuje miejsca na sesje zdjęciowe.  Tym bardziej cieszymy się na kolejny rok współpracy na zasadzie patronatu medialnego, jakim Konwenty Południowe objęły wydarzenie!

Planowane jest zorganizowanie sceny plenerowej, wioski namiotowej i oczywiście strefy wystawców. Nie powinno także zabraknąć bardziej standardowych atrakcji, jak zapowiedziany już konkurs cosplay, pokazy Trzeciego Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej czy konsolówka.

Ciekawym dla wystawców krokiem podjętym przez organizację jest możliwość uzyskania darmowego stoiska sprzedażowego wielkości 2m x 3m. Aby je otrzymać, należy opłacić standardową, dwudniową akredytację, a następnie skorzystać z formularza zgłoszeniowego – jednak dotyczy to tylko wystawców-artystów, który własnoręcznie tworzą swoje dzieła.

Bilety kosztują między 20 zł a 150 zł (w przypadku biletów VIP).

Logo konwentu mangi i anime Ryucon Open Air w krakowie