Łyżka jesienią to już kultowy żart w środowisku polskiego postapo! Tym razem konwent Łyżkon odbędzie się jednak w środku lata – od 6 do 10 lipca! Nie ma bunkrów, ale i tak jest zaje...fajnie? Tym razem bunkry są! Bawić się będziemy w nowym miejscu, na terenie opuszczonego wojskowego Lotniska Debrzno – adres to Lipka, Os. Rajdowe 1. Alkochemicy planują dla Was 5 dni świetnej zabawy do białego rana, w tym 3 dni LARPa. Nie zabraknie baru, dobrego jedzonka, gier i oczywiście klimatu końca świata!

Jak wygląda plan Łyżkonu?

  • 6 lipca planowany jest przyjazd i akredytacja uczestników, rozkładanie namiotów oraz ogólna aklimatyzacja.
  • 7 lipca odbędzie się akredytacja larpowa i start gry terenowej.
  • 8 lipca można aktywnie grać cały dzień, by zakończyć LARP z hukiem następnego dnia i przejść do afterparty!
  • 10 lipca jest czas na odpoczynek, pakowanie rzeczy i powrót do domu.

Jak się zapisać? Łyżkon prosi uczestników o rejestrację na ich stronie internetowej. Znajdziecie tu formularz do zgłoszeń na imprezę, a także postaci na grę terenową. Koszt imprezy to 120 złotych w przedsprzedaży – tańsze bilety możecie kupić do piątku 1 lipca!

Słów kilka w kwestii terenu – do dyspozycji uczestników jest pole namiotowe z tojkami i polowymi prysznicami (oszczędzamy wodę!). Organizatorzy uprzedzają też, że opuszczone lotnisko jest naprawdę opuszczone, poza namiotami zaopatrzcie się więc w siekierkę lub maczetę, żeby przygotować sobie teren pod namiot. Jeśli chodzi o grę terenową, korzystać możecie z 4 hangarów zaznaczonych na mapce poniżej na zielono. Organizatorzy proszą o niewchodzenie do pozostałych hangarów! Zwiedzić je będzie można podczas eventów fabularnych, w grupach z przewodnikiem. 

Mapa Wastelandu

Jak dostać się na Łyżkon? W mapach Google możecie wpisać „Skydive Toruń” – to główny hangar lotniska. Stamtąd wystarczy kierować się na wschód wzdłuż pasa dojazdowego. Dojazd od północy jest zablokowany! Lotnisko trzeba objechać od południa, czyli od strony miejscowości Lipki. Koordynaty do dojazdu to 53°31'34.0"N 17°16'54.9"E. Samochody możecie zostawić na parkingu, wjazd na teren imprezy jest zabroniony.

W tym roku dojazd jest nieco utrudniony dla niezmotoryzowanych – komunikacją publiczną możecie dotrzeć na stację Lipka Krajeńska na trasie Piła–Tczew, stamtąd trzeba zorganizować sobie podwózkę lub wybrać się na 5-kilometrowy spacer. Łyżkonowicze organizują się na grupie Wasteland – Grupa dla Zbłąkanych Wędrowców. Jeśli potrzebujecie podwózki, zapytajcie innych uczestników!

Jeszcze kilka słów co do akredytacji Larpowej. Każdy uczestnik, który chce wziąć udział w grze terenowej, powinien mieć odpowiednio ucharakteryzowany strój, gogle ochronne (przynajmniej 2J) i kamizelkę odblaskową (najlepiej żółtą). Jeśli chcecie nocować na terenie gry, Wasze miejsce noclegu również powinno wyglądać klimatycznie! Więcej informacji o dopuszczalnych broniach i mocy replik możecie znaleźć na stronie Łyżkonu. I, towarzysze, pamiętajcie, że mundur nie jest postapo!

Został już tylko tydzień do Łyżkonu... Nie czekajcie więc z akredytacją, Alkochemicy zapraszają na świetną zabawę!

Łyżkon 2022 banner

Tagged Under