W połowie lipca znów będziecie mieli możliwość odwiedzić Fantasmagorię – gnieźnieński konwent fantastyki! To już 13. edycja wydarzenia! Zebraliśmy dla Was garść przydatnych informacji – kilka słów o akredytacji, zgłoszeniach na konkurs cosplay, czy pomocy w organizacji Fantasmagorii.

13. edycja Fantasmagorii odbędzie się w weekend 14 do 16 lipca w II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego 3/5. Na konwent dostaniecie z łatwością z dworca PKP w Gnieźnie – to około 10 minut spaceru.

Fantasmagoria szczyci się darmowym wstępem na konwent i nie inaczej będzie w tym roku. Wymagana jest jednak akredytacja! Na konwent można zapisać się przez stronę organizatorów, a zapisy mają być otwarte do końca trwania konwentu. Dla uczestników jest też możliwość skorzystania ze sleeproomu – na to również trzeba się zapisać pod osobnym linkiem. Warto wspomnieć, że ilość miejsc do spania jest ograniczona, więc kto pierwszy, ten lepszy!

Dla łasuchów mamy dobrą informację – tegoroczną edycję Fantasmagorii odwiedzi Yaki Kingu! Pyszne okonomiyaki i onigiri na pewno wypełnią nie tylko Wasze brzuchy, ale też serduszka.

Obowiązkowym punktem programu Fantasmagorii jest konkurs cosplay! Jeśli więc tworzycie piękne stroje i chcecie wziąć udział w rywalizacji o nagrody, nie zapomnijcie o rejestracji na konkurs. Instrukcja zgłoszeń dostępna jest na stronie Fantasmagorii.

Organizacja wydarzenia bez tworzących je ludzi byłaby ciężka. Organizatorzy wychodzą więc do Was z prośbą o pomoc w tworzeniu Fantasmagorii! Macie do powiedzenia coś, czym chcecie się podzielić z innymi konwentowiczami? Zgłoście swój punkt programu! Tworzycie rękodzieło, przypinki czy arty związane z fantastyką i anime? Otwarte są zgłoszenia stoisk wystawców!

Fantasmagoria zaprasza też wolontariuszy. Jeśli jesteście chętni do pomocy na konwencie, możecie zgłosić się przez stronę FantasmagoriiWszystkie zgłoszenia otwarte są do 31 maja! 

Fantasmagoria - 13. edycja