Opowieść o świecie, gdzie dzielni wojowie stają naprzeciw strzyg i upiorów. Gdzie walka o władzę między ludźmi toczy się równie zażarcie, co walka między starymi a nowymi bogami. W powietrzu unosi się zapach nieprzebytych borów. Ziemia drży, gdy zastęp koczowników rusza galopem do ataku. Nad pobojowiskiem krążą kruki. Dawny świat umiera, nowy dopiero zaczyna się kształtować. Tylko krok dzieli ludzi od całkowitego, niszczycielskiego chaosu i zguby.

 Jego ojciec podstępem zabił na Rabym Polu kagana Gorana Ust Duuma. Za to właśnie nakazano wytrzebić cały ród Drużyców. Zginęli prawie wszyscy, a głowy jego wuja i matki ozdobiły Wielką Jurtę nowego kagana. 

Ocalało jedno dziecko - on. On jest ostatni. Wyrasta na wojownika twardego niczym skała i bezlitosnego niczym miecz. Niebezpiecznego jak strzyga.
Za nim zostają tylko zgliszcza i trupy. Ale wieczna ucieczka dobiega końca. Jeszcze pogańskie psy zaskamlą, gdy dopadną swej ofiary.

Powyższy opis to prezentacja „Jaksy” - pierwszej, ilustrowanej książki fantasy autorstwa Jacka Komudy. Jest to zbiór opowiadań fantastycznych pełnych pierwotnych, pogańskich wierzeń, silnych bohaterów, magii i emocji towarzyszących czytelnikowi od pierwszej do ostatniej strony.

Premiera książki już 23 maja.


Jacek Komuda to pisarz i historyk, który w swoich powieściach dba o realizm i prawdę historyczną. Na próżno szukać w jego dziełach szlachetnych, wyidealizowanych postaci. Pojawia się za to brutalna, mocna strona Rzeczypospolitej szlacheckiej.

Tagged Under