Przed nami piąta edycja mangowego festiwalu Hikari. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 25-27 sierpnia na terenie poznańskiego Collegium da Vinci pod naszym patronatem medialnym.

W trakcie konwentu na uczestników będzie czekać mnóstwo atrakcji – panele dyskusyjne, prelekcje i warsztaty. Swój punkt programu można zgłaszać do 31 lipca.

Dodatkowo na festiwalu pojawi się grupa idolkowa Akiharu, znana z twórczości inspirowanej serią „Love Live!". Swój występ wykonają w przerwie konkursu cosplay. Idolki będą miały również własne stoisko z merchem w strefie wystawców.

W tym roku nie zabraknie również Food Fest – do 17 czerwca można odkrywać azjatyckie smaki Poznania, pobrać kupon i zbierać pieczątki ze współpracującymi restauracjami, żeby zdobyć nagrody. Jedną z nich jest wejściówka na festiwal. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

W sobotę 26 sierpnia na terenie Hikari pojawi się mobilny punkt krwiodawstwa Krewni Pyrkonu. Osoby, które oddadzą krew, poza sławą i chwałą będą mogły zgarnąć również różne gadżety. Jedną z nich jest unikalna Talia Kart Krewnych Pyrkonu.

Chcesz pomóc bez rozlewu krwi? Zostań helperem! Do 1 sierpnia można zgłosić swoją kandydaturę i wziąć udział we współtworzeniu festiwalu.

Bilety:

  • Druga tura: 120 zł (do momentu publikacji programu);
  • Trzecia tura: 130 zł (do dnia wydarzenia).

Link do kupna biletów znajdziecie tutaj.

Banner festiwalu Hikari 2023