Od ponad dekady toruński Festiwal Gier i Fantastyki Copernicon przyciąga uwagę setek pasjonatów fantastyki, popkultury oraz nauki. Tegoroczna edycja wydarzenia, analogicznie do poprzednich, odbędzie się we wrześniu pod patronatem medialnym Konwentów Południowych! 

Od piątku do niedzieli, od 15 do 17 września uczestnicy będą mieli okazję przeżyć międzyplanetarną podróż pomiędzy rozmaitymi blokami tematycznymi, m.in. literackim, popkulturowym czy też popularnonaukowym. Amatorzy gier fabularnych zapewne znakomicie odnajdą się w sekcji RPG oraz LARP, zaś dla najmłodszych uczestników przygotowano blok dziecięcy. Konwentowicze, którzy zamiast latać w przestworzach wolą spokojnie stąpać po Ziemi, gamesroom posiadający w wypożyczalni planszówek ogrom pozycji stanie się drugim domem! 

Copernicon 2023 wychodzi także naprzeciw tym, którzy swoje zamiłowanie szeroko pojętą fantastyką połączyli z nauką, organizując blok konferencyjny. Studenci, doktoranci oraz naukowcy opowiedzą szerszej publice o swoich pracach badawczych zahaczających tematyką o zagadnienia fantastyczne czy popkulturowe. Organizatorzy powołali w związku z tym przedsięwzięciem specjalny komitet naukowy, który miał dokonać selekcji zgłoszonych publikacji i projektów pod kątem merytorycznym. To właśnie on zadba o to, aby program Coperniconu był jak najbardziej wartościowy!

Wypada również wspomnieć o gościach Coperniconu 2023! Krocząc przez odmęty konwentowej galaktyki, będziecie mogli spotkać się z Jakubem „Demem“ Dębskim (znanym z tworzenia internetowych komiksów), Krzysztofem M. Majem (doktorem nauk humanistycznych, miłośnikiem światotworzenia) oraz wieloma innymi fantastycznymi osobistościami.

Kwestia akredytacji wygląda następująco:

  • do 31 lipca – pakiet STAR - 119 zł,
  • od 1 do 31 sierpnia – pakiet ASTERISM Early Bird – 139 zł,
  • od 1 do 14 września – pakiet CONSTELLATION Presale – 159 zł,

Wejściówki w przedsprzedaży możecie nabyć tutaj. Istnieje możliwość zakupu biletu również na miejscu, w kwocie 160 zł.

Gwarantujemy, że „wyrzuci Was w kosmos”!

Baner Coperniconu 2023