Lato w pełni, a wraz z nim część z nas może cieszyć się wolnym czasem! Przynajmniej do końca sierpnia. A wiecie, co jest 26-28 sierpnia? Punkt kulminacyjny wakacji, czyli termin kolejnego fantastycznego festiwalu Wrocławskie Dni Fantastyki! Po raz kolejny mamy przyjemność objąć wrocławskie DF-y patronatem medialnym. W tym roku będą naprawdę magiczne... To właśnie magia jest ich tematem przewodnim, a dokładniej badanie tego, gdzie się ona kończy i dokąd prowadzi - „Granice Magii”.

Sama wstęp nie uszczupli Waszych budżetów, gdyż jest on całkowicie bezpłatny. Wyjątkiem jest wejście na prelekcje i inne atrakcje odbywające się w budynku Centrum Kultury Zamek, gdzie ulokują się Dni Fantastyki. To od Was zależy, czy wybierzecie konkretne, pojedyncze punkty programu, czy wykupicie pełny dostęp do wszystkich dóbr za 130 zł.

W fantastyce magia jest siłą sprawczą, elementem praktycznie nieodłącznym. Sprawia, że granice „normalności” i ograniczenia nałożone przez nasze zmysły zostają przełamane. Znacząco poszerza punkt widzenia, odczuwania i rozumienia wszystkiego, co nas otacza i co nas tworzy. Na sierpniowym wydarzeniu będziemy mieli szansę poznać i zrozumieć magię. Dzięki gościom praktykującym tradycyjne wierzenia zgłębimy kultury słowiańskie i sprawdzimy, czy siłą naszego umysłu jesteśmy w stanie wpłynąć na rzeczywistość.

W roku 2022 wracamy do życia! Pora poruszyć też naszą wyobraźnię i ciało. Zdecydować się na trening walki mieczem, postrzelać do celu, przymierzyć średniowieczne zbroje... kto wie, czym tym razem zaskoczą nas Dni Fantastyki?

Jak co roku nie zabraknie twórców programu pośród pięknych hal zamkowych (ach, żeby to naprawdę był zamek! Pomarzyć można, ale i tak uważam, że leśnicki Dom Kultury swoim pięknem zachwyca), na świeżym powietrzu: wystawców, cosplayerów i przede wszystkim społeczność! Szkoda byłoby nie zjawić się w tak zielonym i pięknym miejscu – pod widowiskowym Domem Kultury pełnym interesujących wydarzeń i osób.

Czy wiecie, że w tegorocznym konkursie literackim „Kryształowe Smoki 2022” pojawiło się aż 346 zgłoszeń?! To oznacza 346 ambitnych osób, które zadały sobie trud interpretacji i ubrania w słowne kubraczki tegorocznego tematu „Granice Magii”. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni właśnie podczas tego eventu. Nie może Was zabraknąć, bo oj, będzie się działo! I mam nadzieję, że weźmiecie udział w wydarzeniu razem z nami!

Wrocławskie Dni Fantastyki 2022 banner