Z nieukrywaną przyjemnością chcielibyśmy podzielić się z Wami informacją o wyjątkowym patronacie medialnym. Po raz pierwszy bowiem objęliśmy nim film, a w zasadzie projekt filmowy noszący tytuł ANGEL.A.   Angel.A

 

W świecie, w którym globalny konflikt doprowadził do upadku rządów, a kontrolę nad tym, co zostało przejęły korporacje, naukowcy tworzą zaawansowaną sztuczną inteligencję. Cel istnienia robotów jest jeden - służyć ludziom, a o posłuszeństwo to dbać mają specjalne protokoły bezpieczeństwa. Jeden z twórców idzie jednak inną drogą i pozbawia swój twór zabezpieczeń, przez co nie musi on wykonywać poleceń ludzi i jest w stanie dokonywać własnych, świadomych wyborów. Pomysł ten zdecydowanie nie podoba się korporacji produkującej posłuszne maszyny, przez co za wszelką cenę stara się ona pochwycić buntownika. ANGEL model A, robot-kobieta o wspomnieniach zmarłej dziewczyny, zmuszona jest uciekać z miasta i przedzierać się przez niebezpieczne tereny niczyje, starając się dotrzeć do miejsca zwanego Azylem, gdzie wpływy korporacji nie sięgają. W całej tej podróży towarzyszy jej tajemniczy mężczyzna o imieniu Janus.

Angel.A

W rolę tytułowej ANGEL-i wciela się Monika Chrzanowska, która swoją przygodę z aktorstwem, tańcem i śpiewem rozpoczynała już jako dziecko, biorąc udział w licznych konkursach, przeglądach czy też udzielając się  w kołach zainteresowań. W chwili obecnej jest zawodową aktorką i z zamiłowaniem oddaje się każdej możliwości pracy w teatrze i filmie. Na deskach teatru brała m.in. udział w takich spektaklach, jak "Kto otworzy drzwi?", w reżyserii Dariusza Kordka, czy „Mężczyzna”, w reżyserii Wojciecha Paszkowskiego. Na ekranie można ją zobaczyć głównie w serialach i filmach niezależnych, choć brała też udział w kilku produkcjach wysokobudżetowych.

Monika Chrzanowska

Sama “ANGEL.A” to krótkometrażowy projekt w reżyserii Huberta Bąka, poruszający tematykę człowieczeństwa i sztucznej inteligencji, a także problematykę wolności wyboru. W warstwie stylistycznej nawiązywał on będzie do klasyka kina, jakim jest "Łowca Androidów" oraz do szeroko rozumianej stylistyki cyberpunk. Tydzień temu ruszyły pierwsze zdjęcia, a ich koniec planowany jest na wrzesień tego roku. Ze swojej strony postaramy się na bieżąco informować Was o postępach prac.

Tagged Under