Przed nami coraz więcej konwentów. Jednym z nich jest Focon, który – wbrew nazwie – nie będzie dotyczyć fok, ale szeroko pojętej fantastyki w każdym wydaniu. Wydarzenie odbędzie się 24-25 kwietnia w formie online.

Poznaliśmy już listę pierwszych gości, ale spotkania nie odbędą się wyłącznie z nimi – przygotowano kilka bloków: dla gości, od fanów dla fanów oraz dla wystawców. Na prelekcjach „od fanów dla fanów” będzie można dyskutować na każdy temat związany z fantastyką, ale czas na jedną prelekcję będzie bardzo mocno ograniczony (15-25 minut). Blok dla wystawców zapewni krótkie (3-5 minutowe) prezentacje stoisk. Poza tym wystawcy będą mogli rywalizować w plebiscycie na najciekawsze stoisko.

Zgłoś swój punkt programu, wypełniając ten formularz.

Wystawcą można zostać, zgłaszając się tutaj.

Jak każdy szanujący się konwent fantastyczny, Focon również będzie miał swój własny konkurs cosplay, w którym nagrodą główną będzie 500 złotych do wydania u wystawców. Zapisy ruszą już wkrótce, więc bądźcie czujni!

Będzie można wziąć również udział w grze konwentowej. Na wszystkich social mediach Foconu oraz na konwencie pojawią się wskazówki. Należy ich użyć, żeby odgadnąć jedno z sześciu haseł i zdobyć w ten sposób bony na zakupy, możliwość zadania pytań jednemu z autorów lub udziału w spotkaniach z twórcami.

Wstęp na konwent jest całkowicie darmowy, ale wkrótce pojawi się możliwość zakupu biletów kolekcjonerskich wraz z papierowymi informatorami.

Banner Foconu