Mieszkacie w Polsce, ale chcielibyście skosztować odrobinę kraju kwitnącej wiśni? Idealnie się składa, albowiem właśnie objęliśmy patronatem Szczeciński Japan Fest 2023, który odbędzie się już 7 października. Zainteresowani?

Pełny program festiwalu wraz z rozkładem atrakcji nie został jeszcze opublikowany, natomiast można się spodziewać, że odbędą się takie wydarzenia, jak chociażby:

  • Konkurs Cosplay
  • Rekonstrukcje
  • Pokazy Sztuk Walki
  • Warszataty i Prelekcje

Jak widzicie, będzie w czym przebierać, a po opublikowaniu programu na pewno pojawi się jeszcze więcej ciekawych atrakcji. Zapewne nie zabraknie również wystawców, którzy przybędą ze swoimi niezwykłymi towarami z różnych części kraju.

Wydarzenie jak co roku jest bezpłatne, dzięki czemu każdy może przyjść i nacieszyć się tym małym świętem kultury Azjatyckiej. Nowością natomiast jest fakt, iż konwent ten powraca po długiej nieobecności do Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacji zlokalizowanego praktycznie w centrum Szczecina przy alei Piastów 7. Organizacją jak w poprzednich latach zajmie się Szczeciński Klub Azji.

Na zakończenie warto dodać, że 29.09 mija termin składania zgłoszeń do konkursu cosplay, a wziąć w nim udział mogą zarówno zaprawieni w tej sztuce weterani, jak i osoby początkujące. W ten sam dzień upływa również termin nadsyłania swoich prac do konkursu plastycznego pt. „Japonia po mojemu, czyli różne oblicza kraju kwitnącej wiśni”. Regulaminy jak i odpowiednie formularze obu konkursów są dostępne na stronie wydarzenia.

Nie pozostaje więc nic innego niż tylko wypatrywać z niecierpliwością 7 października i wybrać się na to niezwykłe wydarzenie!

 

Japan Fest 2023 baner