Forma Ryuconu już od kilku lat ulega zmianom – najpierw wydarzenie przeniesiono na Tauron Arenę, a następnie powiększono powierzchnię o główną halę Areny. W tym roku natomiast trzecia edycja eventu potrwa aż trzy dni – 5, 6 i 7 lipca 2024!

Więcej dni konwentu pozwala na zwiększenie liczby atrakcji. Będą to m.in. koncerty, prelekcje i pokazy. Nie można jednak zapomnieć o konkursie cosplay, który ukaże się w trzech kategoriach. Już w piątek debiutanci mogą się wykazać w dedykowanej kategorii – Cosplay Debiut! Udział mogą wziąć cosplayerzy, którzy na swoim koncie nie mają więcej niż 3 konkursy sceniczne.

Następnego dnia odbędzie się Cosplay Standard wraz z eliminacjami do międzynarodowego International Cosplay League. Zwycięzcy ICE wezmą udział w finałach w Madrycie 21 września podczas Japan Weekend. Szczegóły zostaną podane już wkrótce.

Chcesz pomóc potrzebującym? To świetnie, ponieważ Ryucon 2024 organizuje akcję oddawania krwi! Uczynić ten szlachetny gest możecie między godziną 12:00 a 16:00 w sobotę 6 lipca.

Informacje dotyczące biletów zostaną ogłoszone na stronie organizatora.

Baner konwentu RyuCon 2024