Dni Fantastyki to impreza z wieloletnią tradycją, organizowana już od 2004 roku. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo wraz z wydłużonym czasem trwania eventu, odbędzie się ona w drugiej, innej niż dotychczas lokalizacji! Wydarzenie to po raz kolejny mamy przyjemność objąć patronatem medialnym!

Wrocławskie Dni Fantastyki 2023 będą trwać aż 5 dni (23-27 sierpnia) w zmieniającej się lokalizacji – przez dwa pierwsze dni będzie to Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, a trzy kolejne dni w już znanym OPT „Zamek” w Leśnicy pod Wrocławiem. Otwarta lokalizacja konwentu już w tamtym roku wzbudziła duże zainteresowanie, co zaowocowało odwiedzeniem wydarzenia przez około 10 tysięcy ludzi.

Impreza z pewnością przyciągnie grono fanów J.R.R. Tolkiena, ponieważ w związku z tegoroczną 50-tą rocznicą śmierci pisarza, konwent będzie wspominać jego twórczość. Uwagę kreatywnych dusz z pewnością przykuje konkurs ilustratorski i literacki „Kryształowe Smoki” z tematem „Miasto wyobraźni”. Akceptowane techniki wykonania ilustracji to malarstwo, rysunek lub grafika komputerowa, a wymagany gatunek opowiadania to fantastyka. Przewidziane nagrody to odpowiednio dla grup wiekowych nagroda rzeczowa o wartości 300 zł lub finansowa o wartości 700 zł. Oceniana jest pomysłowość i merytoryka. Zgłoszenie prac możliwe jest do 11 czerwca, a dodatkowe informacje znajdziecie pod tym linkiem.

Akredytacja odbywa się tylko wewnątrz Zamku i dotyczy udziału w prelekcjach. Cały pozostały teren, czyli wystawcy, pokazy i main w postaci Amfiteatru jest otwarty ze wstępem wolnym. Nierozstrzygnięta jest jednak sytuacja nowej lokalizacji Miejskiej Biblioteki. Jak myślicie, co nas tam czeka?

Koordynacją i realizacją programu Dni Fantastyki zajmie się nowo powstałe stowarzyszenie Gildii Organizatorów.

Baner konwentu Dni Fantastyki