To, co najbardziej unikalne dla Xmasconu to barszczyk, rozdawanie prezentów, czy ubieranie choinki. Już niedługo czeka nas kolejna edycja tego konwentu, która odbędzie się już 2-3 grudnia 2023 pod patronatem Konwentów Południowych!

Wydarzenie ponownie będzie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 91 w Krakowie z możliwością noclegu.  Nie zabraknie na nim gier muzycznych, wystawców, paneli czy konkursów. Przewidziane są również Świątecznie Mikołajki, podczas których w sobotę wieczorem Wasz prezent może zostać wręczony bliskiej osobie.

Cosplayerzy będą mieć okazję wziąć udział w konkursie cosplay w kategoriach SOLO i GRUPA. Jeśli Wasz strój będzie nawiązywał do zimy lub świąt, możecie wziąć udział w specjalnej Kategorii Świątecznej. Dla zwycięzców przygotowane są nagrody pieniężne, a zgłoszenia przyjmowane są do 26 listopada.

Dla tych, którzy chętni są współtworzyć Xmascon, otwarte są zgłoszenia na wolontariuszy. Zapisać możecie się tylko do jutra!

Na konwencie nie może zabraknąć też licznych atrakcji. Jeśli macie pomysł na wzboganie planu Xmasconu, formularz na twórców atrakcji możecie zgłosić do 10 listopada pod tym linkiem.

Bilety w przedsprzedaży do 19.11:

  • Bilet dwudniowy: 80 zł
  • Sobota: 60 zł
  • Niedziela: 40 zł

Nie zwlekajcie, bo Ilość biletów jest ograniczona. Zaakredytować możecie się przez system Nagato.

Baner konwentu Xmascon 2023