Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Z nieukrywaną przyjemnością chcielibyśmy podzielić się z Wami informacją o wyjątkowym patronacie medialnym. Po raz pierwszy bowiem objęliśmy nim film, a w zasadzie projekt filmowy noszący tytuł ANGEL.A.   Angel.A

 

W świecie, w którym globalny konflikt doprowadził do upadku rządów, a kontrolę nad tym, co zostało przejęły korporacje, naukowcy tworzą zaawansowaną sztuczną inteligencję. Cel istnienia robotów jest jeden - służyć ludziom, a o posłuszeństwo to dbać mają specjalne protokoły bezpieczeństwa. Jeden z twórców idzie jednak inną drogą i pozbawia swój twór zabezpieczeń, przez co nie musi on wykonywać poleceń ludzi i jest w stanie dokonywać własnych, świadomych wyborów. Pomysł ten zdecydowanie nie podoba się korporacji produkującej posłuszne maszyny, przez co za wszelką cenę stara się ona pochwycić buntownika. ANGEL model A, robot-kobieta o wspomnieniach zmarłej dziewczyny, zmuszona jest uciekać z miasta i przedzierać się przez niebezpieczne tereny niczyje, starając się dotrzeć do miejsca zwanego Azylem, gdzie wpływy korporacji nie sięgają. W całej tej podróży towarzyszy jej tajemniczy mężczyzna o imieniu Janus.

Angel.A

W rolę tytułowej ANGEL-i wciela się Monika Chrzanowska, która swoją przygodę z aktorstwem, tańcem i śpiewem rozpoczynała już jako dziecko, biorąc udział w licznych konkursach, przeglądach czy też udzielając się  w kołach zainteresowań. W chwili obecnej jest zawodową aktorką i z zamiłowaniem oddaje się każdej możliwości pracy w teatrze i filmie. Na deskach teatru brała m.in. udział w takich spektaklach, jak "Kto otworzy drzwi?", w reżyserii Dariusza Kordka, czy „Mężczyzna”, w reżyserii Wojciecha Paszkowskiego. Na ekranie można ją zobaczyć głównie w serialach i filmach niezależnych, choć brała też udział w kilku produkcjach wysokobudżetowych.

Monika Chrzanowska

Sama “ANGEL.A” to krótkometrażowy projekt w reżyserii Huberta Bąka, poruszający tematykę człowieczeństwa i sztucznej inteligencji, a także problematykę wolności wyboru. W warstwie stylistycznej nawiązywał on będzie do klasyka kina, jakim jest "Łowca Androidów" oraz do szeroko rozumianej stylistyki cyberpunk. Tydzień temu ruszyły pierwsze zdjęcia, a ich koniec planowany jest na wrzesień tego roku. Ze swojej strony postaramy się na bieżąco informować Was o postępach prac.

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.