Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Już 21–22 marca 2020 odbędzie się kolejna edycja Śląskich Dni Fantastyki. Konwent Śląskiego Klubu Fantastyki zostanie zorganizowany w Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Farna 7 w Chorzowie.

Na tegorocznych Śląskich Dniach Fantastyki odbędzie się druga edycja konkursu cosplay. Projektujesz i szyjesz stroje, bawisz się cosplayem? Zapisz się na konkurs, zgłoszenia zaczynają się 21 lutego! Program ŚDF będzie się pojawiał na bieżąco.

By ułatwić uczestnikom trafienie na miejsce organizatorzy przygotowali mapkę z dojazdem.

Bilety

Bilet dwudniowy do końca lutego kosztuje 50 zł, w marcu i na miejscu – 60 zł. Na miejscu można też kupić osobne wejściówki na sobotę – 40 zł – i na niedzielę – 20 zł. Organizatorzy gwarantują miejsce do spania tylko przy zakupie akredytacji do 10 marca!

Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, mają obowiązek dostarczyć zgodę opiekuna, do pobrania na stronie.

Bilety i zgodę opiekuna znajdziesz tutaj: Akredytacja.

Pomoc

Chcesz pomóc w organizacji konwentu, zgłosić i poprowadzić swój punkt programu lub wystawić się ze swoim stoiskiem? Fantastycznie!

Pomoc w organizacji konwentu

Zgłoszenie punktów programu

Zgłoszenie stoiska

Organizatorzy

Śląski Klub Fantastyki istnieje od 1981 roku. Zrzesza ludzi ze Śląska kochających fantastykę. Klub działa przy ul. Alfonsa Górnika 5 w Katowicach. Organizuje spotkania miłośników  fantastyki, spotkania z autorami, wydawcami i tłumaczami fantastyki, a także promocje książek, wystawy oraz prelekcje tematyczne. Więcej informacji o Klubie tutaj.

Śląskie Dni Fantastyki - baner

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.