Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Kolejny weekend za nami, a na horyzoncie następny, z trzema imprezami. W 104. Poniedziałkowym Flashu Konwentowym zobaczycie:

  1. Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major & SC2 (+ IEM Expo), czyli drugi i najważniejszy weekend e-sportowych zmagań w katowickim spodku, gdzie rozstrzygnie się, która drużyna króluje w „Counter Strike: Global Offensive”
  2. Poznańskie Targi Książki
  3. oraz Rumia Comic Con!

Ledwie skończył się pierwszy weekend ESL One +IEM EXPO, podczas którego najlepsze drużyny świata rywalizowały ze sobą w „DotA 2”, a już za chwile czeka nas kolejna fala emocji związanych z turniejem rangi Major na Intel Extreme Masters! Oprócz tego oczywiście zobaczymy zażartą walkę w „Starcraft 2”! Bramy zostaną otwarte już w czwartek, a od piątku dołączą także stoiska na hali EXPO, gdzie ponownie będziemy mogli zagrać w najnowsze produkcje, przetestować nieziemski sprzęt gamingowy czy wygrać bądź zdobyć garść fantów od firm związanych z elektroniczną rozrywką. To i znacznie więcej już wkrótce w Katowicach. My też tam będziemy!

Intel Extreme Masters w Katowicach

Poznańskie Targi Książki to jedno z największych wydarzeń dla fanów wszelakiej treści spisanej na papierze bądź – jako że mam XXI wiek – w wersji elektronicznej. Nas oczywiście najbardziej interesuje „fantastyczna” strona tej imprezy, której jest niestety raczej uboga. Ale hej, nie samą fantastyką człowiek żyje, a w gronie gości – pisarzy – na pewno znajdzie się ktoś, kto Was zainteresuje. Event rozpoczyna się już w piątek, 1 marca, a wstęp jest bezpłatny.

Poznańskie Targi Książki

Niewielkie wydarzenie, Rumia Comic Con, ze swoją drugą edycją podbija nadmorskie okolice. Jest to jedna z niewielu imprez odbywających się na północy kraju, dlatego też warto się na nią wybrać, jeżeli stamtąd właśnie pochodzicie. Program jest naprawdę bogaty, a znajdziemy w nim: wystawy, warsztaty, prelekcje, spotkania, gry retro oraz premiery. Tematyka nie ogranicza się do samej sztuce komiksu, ale porusza także pasje związane z grami czy kreskówkami. Zaproszono też niemało gości związanych z powyższymi, poruszanymi przez wydarzenie tematami.

Rumia Comic Con

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.