Dzieje się coraz więcej! W ten weekend będziemy mogli uczestniczyć w jednym z czterech wydarzeń. A oto lista wszystkich:

  1. Najważniejsze w Polsce wydarzenie związane z e-sportem, czyli pierwszy weekend ESL One Katowice 2019 - Dota 2 (+ IEM Expo)!
  2. Fun Fest 2019 w Poznaniu
  3. 10. Zamojskie Ferie z Fantastyką
  4. Wielki Bój Planszówkowy w Kielcach!

Zapraszamy do czytania 103. Poniedziałkowego Flasha Konwentowego!

W tym roku, podobnie jak i w zeszłym, Intel Extreme Masters w Katowicach rozrósł się do takich rozmiarów, że został podzielony na dwa weekendy. Pierwszy jest najważniejszy dla fanów gry MOBA − DotA 2, ponieważ to właśnie jej rozgrywki będziemy mogli zobaczyć na żywo w katowickim Spodku. Ponadto czeka na nas masa atrakcji i stoisk firm związanych z grami i e-sportem. Całościowo IEM jest najważniejszym w kraju wydarzeniem e-sportowym i gier elektronicznych, a w drugi weekend odbędzie się największy i najbardziej prestiżowy event na świecie. W końcu to turniej rangi Major w CS:GO!

ESL One Katowice 2019 - Dota 2 (+ IEM Expo)

Druga edycja festiwalu fantastyki Fun Fest w Poznaniu ponownie kusi nas tematyką ogólnej fantastyki, w szczególności tej komiksowej, kinowej oraz gier wszelakich. Ciekawostką jest na pewno lokalizacja, którą jest poznańskie kino Cinema City. Jak zorganizować konwent w kinie? Najlepiej to sprawdzić na własnej skórze ;-). Zwłaszcza że wejściówki kosztują zaledwie 15-20 zł od osoby, a w grupach jest jeszcze taniej!

Festiwal fantastyki Fun Fest 2019 w Poznaniu

Twórcy zamojskiego ZszeF-a (Zamojskie Spotkania z Fantastyką) proponują mniejszą wersję swojego konwentu o nazwie Zamojskie Ferie z Fantastyką. Będzie to już dziesiąta edycja bezpłatnego eventu, podczas którego odprężymy się „przy gorącej herbacie i ciastkach, pogrywając przy tym w gry planszowe”. Brzmi jak idealnie spędzony weekend, prawda? Nie pozostaje więc nic innego jak zebrać grupę znajomych (bądź wybrać się samemu i znaleźć nowych) i dołączyć do zabawy!

Zamojskie Ferie z Fantastyką

Wielki Bój Planszówkowy w Kielcach to, jak sama nazwa wskazuje, wydarzenie skierowane do wszystkich fanów gier bez prądu, turlaczy kostek i karcianych magików. Co ważniejsze, jest ono bezpłatne! Event trwa dwa dni i odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Z powodu braku noclegu (w końcu to bezpłatna impreza) skierowany jest on raczej do miejscowych i mieszkających odpowiednio blisko. Ale właściwie, co komu szkodzi podjechać na jeden dzień w celu pogrania w planszówki?

Wielki Bój Planszówkowy w Kielcach

Podobne artykuły