Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Organizatorzy Nyskonu, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2019 r., udostępnili program imprezy!

Na uczestników konwentu czeka kilka stref tematycznych:


Strefa Fantasy
Chyba nie trzeba wiele tłumaczyć. Na uwagę zasługują takie atrakcje jak escape room oraz... speed dating.

Strefa Japońska
Wszyscy fani kultury japońskiej znajdą tu coś dla siebie. Nie zabraknie też warsztatów organizowanych przez Dorigami i Najemny Oddział Ukrytych. Wiele osób z pewnością zainteresuje instruktaż rzucania nożami.

Strefa Furry
Dla wszystkich miłośników futrzastych strojów dostępna będzie szatnia. Nie zabraknie warsztatów oraz galerii.

Strefa Dziecięca
Dla najmłodszych przewidziany jest pokaz puszczania baniek, teatrzyk oraz gra terenowa, w której można zdobyć pluszaka jako nagrodę.

Strefa Pasji
Brzmi zagadkowo, prawda? Będzie to miejsce, gdzie każdy pasjonat spotka kogoś o podobnych zainteresowaniach. Przewidziany jest też punkt wymiany książek.

Strefa Gier Planszowych
Na fanów gier takich jak „Catan”, „Carcassone”, „Neuroshima Hex 3.0” będą czekały eliminacje do mistrzostw Polski. Oprócz tego prowadzone będą prezentacje „Star Wars: X - Wing” oraz szlachetnej gry karcianej „Magic: The Gathering”.

Godzinowy rozkład atrakcji znajdziecie tutaj.

logo konwentu Nyskon

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.