Poniedziałkowy Flash Konwentowy jak w zegarku publikujemy zgodnie z harmonogramem. Dzisiejsza edycja zawiera informacje o trzech wydarzeniach rozrzuconych po całej Polsce (o ile weźmiemy pod uwagę odległość między nimi).

Będą to krakowski Magnificon Expo, malborski Krzyżakon oraz Nyskon odbywający się w Nysie.

Magnificon Expo obchodzi swoją szesnastą rocznicę. Ten flagowy konwent grupy MiOhi od sześciu lat jest po części targami z „expo” w nazwie, a od czterech odbywa się w halach EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej. Wydarzenie to jest ważne dla cosplayerów ze względu na polskie eliminacje do międzynarodowego konkursu Euro Cosplay oraz International Cosplay League. Ponadto podczas trwania eventu będziemy mogli wziąć udział w koncercie wokalisty japońskiego pop-rockowego zespołu Universe. Jeżeli dla Was to wciąż za mało, to przypominamy, że organizowany jest także musical w tematyce mangi/anime „Shingeki no Kyojin” („Attack on Titan”). Nie zabraknie także prelekcji, konkursów oraz programu wypełnionego po brzegi tematyką związaną z mangami, anime i kulturą japońską.

Magnificon EXPO 2018 w Krakowie

Nyskon jest niewielkim konwentem organizowanym w Twierdzy Herman Krzysztof w miejscowości Nysa (nieopodal granicy z Czechami, między Katowicami a Wrocławiem). Jest to wydarzenie multifandomowe i wielotematyczne, co oznacza, że w jakimś stopniu odnajdą się na nim zarówno fani fantastyki, jak i ci oddani głównie mandze i anime. W tym roku organizatorzy celują także w uczestników zza południowej granicy, co oznacza, że jeżeli im się uda, będzie to jeden z niewielu eventów na skalę międzynarodową w naszym kraju ;-).

Konwent multifandomowy Nyskon 2018

Nad morzem także organizowane są konwenty, choć jest ich z roku na rok coraz mniej. Tym razem mowa o Krzyżakonie, którego druga już edycja odbędzie się ponownie w Malborku. Program skupia się głównie na RPG i LARP-ach, ale fani gier planszowych czy prelekcji o fantastyce także znajdą sobie zajęcie.

Konwent fantastyki Krzyżakon 2018 w Malborku