Cześć i czołem! Poniedziałkowy Flash Konwentowy o wdzięcznym numerze 122 właśnie wylądował i zawiera informacje o czterech imprezach z bieżącego tygodnia. Jakie to wydarzenia? Spójrzmy.

  1. Konwent multifandomowy Nyskon w Nysie
  2. XIV Dni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach (a jakże!)
  3. Jeden z największych konwentów mangi, anime i popkultury japońskiej – Animatsuri w Warszawuie
  4. Oraz impreza gamingowa w Krakowie – Cracow Game Days 2019

Na pierwszy ogień weźmiemy Nyskon – imprezę bez sprecyzowanego profilu goszczącą osoby z praktycznie każdego fandomu czy grupy zainteresowań. Jest to już trzecia edycja wydarzenia odbywającego się w nyskich fortyfikacjach, więc w pakiecie otrzymujemy ciekawy klimat. Stawkę podbija planowany Bal Strojów Dawnych, na którym zobaczymy piękne balowe suknie i zgrabne fraki czy surduty. Nie zabraknie także bardziej przyziemnych atrakcji, jak prelekcje, konkursy i warsztaty. Dla aktywnych fizycznie zorganizowano turniej Juggera – postapokaliptycznej wersji amerykańskiego futbolu, czy choćby naukę rzucania nożami. A wiecie, co w tym wszystkim jest najlepsze? Cena akredytacji, która wynosi 0 złotych.

Konwent multifandomowy Nyskon w Nysie

XIV Dni Jakuba Wędrowycza to coroczne święto organizowane w Wojsławicach na cześć Jakuba Wędrowycza – postaci wykreowanej przez Andrzeja Pilipiuka. Jakub to znany egzorcysta i bimbrownik, który w niepowtarzalnym stylu wybawia świat z opresji. Cena za wstęp wynosi 20 zł.

XIV Dni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach

W dobie powoli znikających konwentów mangowych te większe są na wagę złota. Stowarzyszenie Animatsuri niezmiennie od lat organizuje swoją flagową imprezę o nazwie takiej samej, jaką nosi samo stowarzyszenie, czyli... Animatsuri. Masa atrakcji związanych z popkulturą japońską, ale nie tylko, gdyż tematy ogólnoazjatyckie także znalazły swoje miejsce w programie konwentu. Ceny wejściówek wahają się w przedziale od 30 do 150 zł w zależności od wybranej opcji, więc musicie sprawdzić cennik na naszej konwentowej liście.

Konwent mangi, anime i popkultury azjatyckiej Animatsuri w Warszawie

To już kolejna edycja Cracow Game Days – nie należy mylić z Cracow Game Spot, który zorganizowano w zeszłym roku. W czasie CGD odbędą się głównie turnieje e-sportowe i wszystko będzie kręcić się wokół tego tematu. Niestety, z informacji na stronie wynika, że obecna edycja może zawierać małą liczbę atrakcji przeznaczonych dla uczestników. Cena biletu wstępu VIP na sam piątek wynosi 69,99 zł, natomiast na sobotę i niedzielę 39,99 zł.

Cracow Game Days