serial wpNiedawno świat obiegły wieści o planach nakręcenia serialu w uniwersum wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena, znanym z trylogii „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”. Po długich negocjacjach, podmioty zarządzające licencją marki doszły do porozumienia i serial zostanie wyprodukowany przez platformę Amazon Studios.

 

Najważniejszą informacją jest czas wydarzeń, które miałyby rozgrywać się w serialu. Twórcy postanowili przedstawić nam historię sprzed filmowej trylogii i pokazać Śródziemie, zanim Sauron powrócił do swojej twierdzy w Mordorze.

W planach na pewno jest kilka sezonów oraz seria spin-offów, co nie jest niczym dziwnym, biorąc pod uwagę sukces, jaki odniosła filmowa adaptacja (choć w przypadku „Hobbita” jest to dyskusyjne).

Nie wiadomo jeszcze nic o głównych bohaterach oraz potencjalnej obsadzie czy scenariuszu.

Jedno wiemy na pewno. Przed producentami stoi bardzo trudne zadanie i wymagająca widownia. Czy studio podoła krytyce i zaskarbi sobie wdzięczność fanów? Odpowiedź na te pytania pojawi się wraz z nadejściem szczegółowych informacji, a tymczasem pozostaje nam czekać, trzymając kciuki.