DUOkon, KoKon 2017 i RozGRYFki 2017 to trzy kolejne propozycje, jakie przygotowaliśmy dla Was na nadchodzący tydzień, a konkretnie weekend. Nie przedłużając zatem dłużej, zapraszamy po szczegóły do naszego Poniedziałkowego Flasha Konwentowego.

DUOkon to już trzecia edycja imprezy organizowanej przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Leopolda Lisa-Kuli, odbywająca się w ramach projektu “Młodzież dla Rzeszowa” Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. Z racji faktu, iż Inicjatywa realizowana jest w pełni przez uczniów, przygotowane atrakcje z pewnością zapewnią odwiedzającym dużą dozę rozrywki. Na wszystkich fanów seriali, filmów i gier czekają nie tylko dyskusje nad ulubionymi tytułami, ale także zabawy w stylu korytarza grozy, na którym możecie stawić czoła swoim lękom. I czymże byłby konwent bez konkursu cosplay? Jak zatem widać, warto zajrzeć do Rzeszowa w najbliższy piątek, a konkretnie na ulicę Ks. J. Jałowego 22.

KoKon to jedyny konwent fantastyki odbywający się w Koninie. Druga odsłona wydarzenia stawia na konfrontację uczestnika z jego własną wyobraźnią. Nie bójcie się jednak, bo jedyną rzeczą, jakiej należy się tutaj obawiać, jest własna kreatywność. Na KoKonie poznacie dwa oblicza fantastyki: wirtualne oraz prawdziwe, a to za sprawą wielu paneli, warsztatów, turniejów gier planszowych oraz możliwości pogrania w “Hearthstone’a” i “Heroes of the Storm”. Lubujący się w robótkach ręcznych będą mogli zgłębić tajniki starożytnej sztuki składania papieru zwanej origami. W grę wchodzi nie tylko teoria, ale też złożenie własnego modelu. Nie zabraknie również atrakcji dla wszystkich sympatyków ożywiania postaci ze swoich ulubionych uniwersów. Dowiecie się jak stworzyć swój pierwszy cosplay, jak robić im zdjęcia, no i oczywiście będziecie mogli podziwiać dzieła innych, choćby za sprawą konwentowego konkursu. Wszystko to czekać na Was będzie w najbliższy weekend w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Przemysłowej 3D.

RozGRYFki to z kolei wydarzenie skierowane do wszystkich sympatyków gier planszowych, organizowane przez Tczewski Klub Fantastyki. Poza wieloma tytułami, przewidziane jest również granie w Rock Banda. Wejście na imprezę kosztuje jedynie 2 zł, a rejestrować się możecie również w siedzibie TKFu. Jeżeli w najbliższy weekend znajdować się będziecie w Tczewie lub okolicach, zajrzyjcie do I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Szkoły Morskiej 1.