Sponsorowane:Konwent Animecon 2022 - baner

Okładka bestsellerowej powieści Dzieci krwi i kości autorstwa Tomi AdeyemiSą książki, które podbijają światowy rynek wydawniczy i zajmują czołowe pozycje jako bestsellery praktycznie od pierwszych tygodni sprzedaży. I tak właśnie jest z „Dziećmi krwi i kości” autorstwa nigeryjsko-amerykańskiej Tomi Adeyemi, która zbiera dziesiątki nagród, trafiając między innymi na pierwsze miejsce New York Timesa czy zgarniając główną nagrodę Goodreads Choice Awards 2018 w kategorii Debut Autor (debiuty). Ponadto pozycja ma bardzo wysokie noty i blisko 13 400 recenzji na wspomnianym portalu. To jednak nie wszystko, gdyż jest to zaledwie pierwsza część planowanej trylogii „Dziedzictwo Oriszy”prawa do ekranizacji której nabyła już wytwórnia FOX 2000, znana między innymi z ekranizacji sagi „Zmierzch” czy „Więzień Labiryntu”.

Powieść przedstawia historię krainy żywo kojarzącej się z kontynentem afrykańskim, pełnym rozległych sawann, pustyni i nieprzebytych dżungli, w której magia i ci posługujący się nią stali się ofiarami prześladowań i masowego ludobójstwa, dokonanego przez władcę-tyrana. Zélie (główna bohaterka) wraz ze zbuntowaną księżniczką starają się zapobiec całkowitemu zniszczeniu magii.

Akcja suto doprawiona jest przygodami, miłością i konfliktami wewnętrznymi bohaterów. W książce znajdzie się wszystko to, co sprawia, że stała się ona hitem, ma też zostać wydana w trzydziestu krajach.

Już 13 lutego książka trafi do polskich księgarń nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Pozycja została także objęta przez nas patronatem medialnym.