astralkerTomasz Sobiesiek zadebiutował w 2016 roku opowiadaniem „Astralker: drugie dno”. Teraz prezentuje czytelnikom swoją pierwszą powieść, w której zacierają się granice między światami.

Dawid, główny bohater „Astralkera”, jest normalny do bólu – pochodzi z niewielkiej miejscowości, studiuje informatykę i jak wielu ludzi w jego wieku stara się odnaleźć w wielkim mieście. Coś w nim zdaje się jednak przyciągać niewytłumaczalne zdarzenia.
Zwyczajne życie chłopaka odmieni lekkomyślny pomysł i przypadek. Kiedy Dawid znajdzie się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie, z tarapatów wyciągną go zdolności, które dla pewnych ludzi okażą się mieć nieocenioną wartość. By uratować siebie, przyjmie każdą propozycję i wkrótce przekona się, że rzeczywistość, którą dotąd znał, to nie wszystko, a dla duszy nie istnieją granice nie do przekroczenia.

Przed chłopakiem otwiera się świat tajnych organizacji, niewytłumaczalnych wydarzeń i pozazmysłowych doznań. Tylko czy będzie w stanie przetrwać ciągle otoczony przez niebezpieczeństwa pochodzące spoza naszego wymiaru?

Powieść „Astralker”, objęta patronatem Konwentów Południowych, ukaże się w księgarniach już 5 kwietnia.

Tagged Under