Już w ten weekend (13 maja) możecie wybrać się na kolejny, trzeci Częstochowski Dzień Fantastyki! Tym razem wydarzenie organizowane jest w nowej lokalizacji – minikonwent gościć będzie Szafa Gra Rest & Pub. Mieliśmy już Częstochowskie Dni Fantastyki w klimacie „Wiedźmina” i Śródziemia. Tym razem tematyka obejmie uniwersum „Gwiezdnych Wojen”! Jakie więc czekają Was atrakcje?

Nawet minikonwent nie może obyć się bez prelekcji – dowiecie się, więc, ile wspólnego mają Jedi z prawdziwymi rycerzami, posłuchacie o efektach specjalnych w „Gwiezdnych Wojnach” czy o Deus Vult w kosmosie. Odbędą się dwa spotkania autorskie. Na wydarzenie przyjadą Marta Sobiecka, autorka książek science fiction, i Anna Hikiert-Bereza, znana z tłumaczenia książek z serii „Gwiezdnych Wojen”. Na trzecim Częstochowskim Dniu Fantastyki nie może zabraknąć też wystawców – minikonwent odwiedzą między innymi Erpegowe Piekiełko czy Księgarnia Fantastyczna Hobby 3.

Przez cały dzień dostępne będą też dla Was planszówki w games roomie. Pogracie w gry fabularne, odbędą się też sesje „Age of Rebellion” i „Coriolisa”, a także warsztaty malowania figurek i rysunku. Nie obędzie się oczywiście bez konkursów w ciekawej formie – 1 z 12 i multimedialnego konkursu filmowego. Odbędzie się też finał konkursu „Mini Cosplay Show”! Pod wieczór możecie zobaczyć film „Flash Gordon” i potańczyć na dancingu u Chalmuna.

Zakredytować się możecie od godz. 11.00 do 21.00 na terenie wydarzenia. Koszt wejściówki to 20 złotych, a dzieci do lat 7 mają wstęp za darmo. Częstochowski Dzień Fantastyki - Uniwersum Star Wars