Zarząd tegorocznego CDF w końcu zamieścił ukończony plan konwentu, który już w tę sobotę odbędzie się w częstochowskiej Klubokawiarni Amnesia. Czeka tam na nas ogrom atrakcji, a wszystkie utrzymane w niepowtarzalnym klimacie Śródziemia.

Punkt akredytacyjny będzie nieprzerwanie czynny od godziny 12:00 do 21:00, dodatkowo właśnie w południe wrota lokalu zostaną otwarte dla wszystkich gości. Od 13:00 natomiast rusza główny program festiwalu. Na początek swoją obecnością na spotkaniach autorskich uraczą nas Jacek Komuda, a chwilę po nim zjawi się Radosław Rak. Zaraz potem przyjdzie czas na prelekcję, która poruszy temat poprzedników i inspiracji J.R.R. Tolkiena, a chwilę po niej ruszy prawie dwugodzinny panel dyskusyjny o nazwie „Fantastyczne inspiracje w literaturze i popkulturze — na tropie Tolkien”.

Oczywiście żaden konwent nie może się obyć bez konkursów, te natomiast pojawią się również i na tej imprezie. Będzie to odpowiednio konkurs literacki, a następnie filmowy z wiedzy o „Władcy Pierścieni”. Organizatorzy zadbali również o konkurs cosplay, który w tegorocznej edycji nosi nazwę „Mini Cosplay Show”. Warto wspomnieć, iż zapisy będą możliwe w punkcie akredytacyjnym maksymalnie do godziny 19:00.

Dla osób, którym taka mnogość atrakcji nie wystarczy, twórcy przygotowali pokaz filmu „Hobbit” z roku 1977. Równolegle z początkiem seansu dla spragnionych wrażeń rusza After Party, które potrwa aż do godziny 02:00 w nocy, kiedy to konwent oficjalnie się zakończy.

Warto też zaznaczyć, iż na samym festiwalu pojawi się strefa dla wystawców wraz z punktem gastronomicznym.

Natomiast już od samego otwarcia imprezy będzie można zawitać do Rafała Kwaska, który poprowadzi sesję RPG, skupiającą się na grze w „Jedyny Pierścień”. Dla osób, które wolą inny rodzaj rozrywki, będzie czekał Games Room z obfitością różnorodnych planszówek. Od 12:00 będzie można wziąć udział w warsztatach z malowania figurek, gdzie odbędzie się również konkurs z nagrodami. Na zakończenie warto dodać, iż wejściówki na wydarzenie w porównaniu do masy atrakcji są zaskakująco tanie, ponieważ kosztują jedynie 20 zł, natomiast dzieci do lat 7 będą mogły odwiedzić namiastkę Śródziemia zupełnie za darmo.

Baner na 2 Częstochowski Dzień Fantastyki