Jeżeli mieszkacie w Małopolsce, wychodząc dzisiaj rano z domu zauważyć mogliście pewną zależność. Im bliżej centrum miasta, tym głośniej można było usłyszeć pojękiwania i słowa, które nie zawsze mieściły się w kanonie wyrażeń dozwolonych na egzaminie maturalnym z języka polskiego. Temperatury poniżej zera i pierwsze opady śniegu sprawiły, że nieszczęśliwcy, których samochody zaparkowane były poza bezpieczeństwem garażu stracili kilkadziesiąt dobrych minut na rozgrzewaniu silnika i skrobaniu okien. Co może poprawić humor po spóźnieniu do pracy, śliskich chodnikach i spieczonych od mrozu ustach? Świeży, pełny program XmasConu.

Program znaleźć możecie pod linkiem na końcu artykułu. A co można w nim znaleźć? Oto kilka punktów programów, na które warto zwrócić uwagę w trakcie Waszego krakowskiego weekendu z kulturą Japonii.

W sobotę oko przyciągają warsztaty tańca do muzyki K-pop. W innej sali poznać będzie można podstawy sztuki cosplay, a kawałek drogi w dół korytarza dowiedzieć się co oglądać w sezonie zimowym. Koneserzy dowiedzieć się będą mogli co nieco o sztuce mieszania alkoholi, a fani dating simów znajdą swoich na prelekcji o Mystic Messenger. Oczywiście nie zabraknie standardowych konkursów UltraStar, Osu oraz atrakcji specjalnej - sali dubbingowej NanoKarin.

Niedziela zaczyna się z przytupem: mowa mianowicie o haremówkach (guilty pleasure, anyone?). Im wyżej słońce pojawi się na niebie, tym więcej atrakcji znajdzie się do zwiedzenia i zaliczenia przed 15. Aerobik? Jest. Panel o gotowaniu? Jest. Panel o konwentach? Jest, jest i jest!

Pozostaje nam tylko przekierować was na stronę PKP w celu zarezerwowania biletów do Krakowa i do zobaczenia na Xmasie!

LOGO XMASS

Tagged Under