Zapowiada się, że przełom stycznia i lutego nadchodzącego roku to będą najgorętsze dni katowickiej zimy. Właśnie wtedy odbędą się finały rozgrywek międzynarodowych mistrzostw świata Intel Extreme Masters 2023 – wymarzone miejsce zmagań wszystkich zawodowych graczy „CS:GO” i „StarCraft II”. Tym razem legendarny Spodek zostanie „zasiedlony” tysiącami fanów słynnego FPS-a w weekend od 10 do 12 lutego, a same eliminacje będą trwały już od 31 styczniaDo oglądania rozgrywek kultowego RTS-a przewidziano zaś w ten sam weekend Międzynarodowe Centrum Kongresowe sąsiadujące ze Spodkiem.

Aby podtrzymać emocje, już teraz potwierdzamy, że Katowice — wraz z IEM-em — ugoszczą w swoich progach także organizatorów technologicznej przestrzeni EXPO! Tym razem znajdą oni swoje miejsce (a będzie go sporo, bo aż 8000 m2) w MCK razem z zapalonymi fanami „StarCrafta II”. 

Oprócz całego bagażu emocji i sławy, uczestnicy turnieju IEM Katowice mają szanse na zgarnięcie onieśmielających nagród. Finał starć „CS:GO” doprowadzi do rozdysponowania puli nagród wartych okrągły milion dolarów! Dla najlepszych graczy StarCraft II” przewidziano zaś pulę o wysokości 500 000 dolarów.

„Ściągnięcie do Katowic Intel Extreme Masters stało się kamieniem milowym w rozwoju miasta. Legendarny Spodek to globalna stolica e-sportu, a Katowice jako gospodarz IEM są rozpoznawalną marką na świecie” - mówi Marcin Krupa, prezydent miasta Katowice.

Bilety zostaną oddane do zakupu już 22 września, a wszelkie szczegóły na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

To już jedenasty raz, kiedy Katowice mają szansę zabłysnąć w ten sposób w blasku jupiterów... A może raczej flashbangów? Tak czy inaczej, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Do zobaczenia!

Baner IEM Katowice 2023