Jeśli interesuje cię tworzenie nowych historii, zarówno w formie literackiej, jak i plastycznej, to ogólnopolski konkurs Kryształowe Smoki jest czymś dla Ciebie. Konkurs odbywa się w ramach Dni Fantastyki 2018, odbywających się, jak co roku, we Wrocławiu.

Podczas tegorocznej edycji Kryształowych Smoków wybierane będą najlepsze prace w dwóch kategoriach – Opowiadania i Ilustracja. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia, a autorzy nominowanych prac zostaną o tym poinformowani do 31 maja. Każdy z nominowanych otrzyma również możliwość darmowego wstępu na Dni Fantastyki, w ramach których odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród.

W obu kategoriach twórcy muszą się odnieść do tematu tegorocznych Dni Fantastyki: „W świecie mrocznych opowieści”. Opowiadanie nie może przekraczać 12 000 znaków ze spacjami, z kolei akceptowane techniki wykonania ilustracji to rysunek, malarstwo i grafika komputerowa. Prace w wersji elektronicznej (format RTF dla opowiadań, format JPG dla ilustracji) należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule należy wpisać typ konkursu (opowiadanie lub ilustracja), a w treści dane autora: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu. W obu kategoriach nagrodą główną jest 700 zł.

Logo Wrocławskich Dni Fantastyki