Uczestnicy poprzednich edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zapewne wiedzą, że wydarzenie nie obyło się bez błędów organizacyjnych. W tym roku jednak koordynatorzy przychodzą do nas z listą poprawek.

Kluczową zmianą jest powiększenie przestrzeni targowej o Halę Namiotową. Jest to dodatkowe 3000 m² poświęcone na spotkania z autorami. Być może dzięki temu uda się tym razem uniknąć uciążliwego tłoku. Pomogą w tym również dwa osobne wejścia na event – dla tych, którzy kupili bilet online oraz dla osób, które kupują je przy kasie. Dodatkowo cena biletów na czwartek i piątek została zmniejszona, a ich liczba jest limitowana. Nie podano jeszcze, ile będzie wejściówek, lecz sprzedaż ruszy w połowie września.

Kolejna zmiana zdecydowanie zwiększy komfort uczestników – będą dostępne poidełka z wodą pitną. W tę pogodę to niezwykle ważne, dlatego pamiętajcie zabrać ze sobą bidony. Organizacja zadbała również o strefę street food, która będzie się mieścić na zewnątrz. W tegorocznej edycji dostaniemy możliwość wyjścia i powrotu na konwent, wystarczy tylko zgłosić jednemu z pracowników ochrony chęć powrotu, a on nada odpowiednią pieczątkę.

Co jednak zrobić, gdy ilość kupionych książek przekroczy wasze wcześniejsze założenia? Na to też znamy odpowiedź. Uruchomiony zostanie Punkt Wysyłki Książek, więc wszystkie będziecie mogli wysłać prosto do swojego domu.

Co myślicie o wprowadzonych zmianach? Jak będzie to wyglądało w praktyce, dowiemy się 26-28 października.

baner konwentu 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2023