W ten weekend X Dni Fantastyki, więc mamy dla Was zbiór wszystkich najważniejszych informacji od organizatorów. Nic dodać, nic ująć. A.

„Już w najbliższy weekend zaczynają się X Dni Fantastyki we Wrocławiu. Czekać tam na was będzie (poza atrakcjami przewidzianymi w bloku programowym) strefa handlowa. Będzie ona czynna przez cały czas trwania imprezy. Wstęp podobnie jak w zeszłym roku będzie BEZPŁATNY dla wszystkich co oznacza, że nie będzie konieczna wejściówka aby zakupić niezwykłe, fantastyczne produkty. Do wyboru m.in. najnowsze kreacje ubrań w stylu steampunk, specjalnie szyte na Dni Fantastyki – spódnice, sukienki itp. Fani gier będą mieli do dyspozycji kilkanaście stoisk z planszówkami, a ci co wolą czytać – książkami s-f i fantasy. Stoisk w tym roku ma być ponad 30.

Organizatorzy chcieliby też wspomnieć o kilku co ciekawszych atrakcjach, takich jak:

- Oficjalny pokaz gry Sniper Elite III: Afrika, której premiera wypada na 27 czerwca czyli dzień rozpoczęcia festiwalu. W pokazie uczestniczyć będzie gość specjalny pisarz Michał Gołkowski, autor książek fantasy, historyk wojskowości oraz żołnierze - strzelec wyborowy i jego obserwator.

- Projekt Hellraid firmy Techland, czyli pierwsza tak otwarta próba tej firmy aby stworzyć grę we współpracy z graczami od samego początku do końca. Hellraid to powstająca gra video z gatunku FPP Slasher, przez wielu określana jako duchowy następca gier takich jak Heretic, Hexen czy Dark Messiah of Might and Magic. Jeśli chcesz wziąć udział w procesie tworzenia naszej gry, zaprezentuj nam krótko swoją wizję na:
Quest, ciąg fabularny albo wydarzenie, które pasowałoby do świata Hellraid.
Podłoże fabularne i pomysły na mapę w trybie gry Arena. Wszelkie inne dobre pomysły, które mogą dotyczyć gry Hellraid.

Formularze (które znajdziecie w informatorze Dni Fantastyki 2014) z pomysłem/pomysłami składajcie do godziny 15:00 w sobotę w punkcie informacyjnym, a dyskusja z producentem gry, Marcinem Kruczkiewiczem, o najlepszych z nich i rozdanie nagród odbędzie się o 18:00 w sobotę w Prelekcyjnej III. Poza nagrodami, najlepsze z waszych pomysłów mają realną szansę znaleźć się w grze.

- Możliwość spotkania z ludźmi z pracowni metaloplastycznej Rextorn Metalwork, która specjalizuje się w ręcznym wykonywaniu ozdobnych detali architektoniczny z metalu. Kojarzyć ich można zwłaszcza z filmu, na którym pokazują proces wykonania repliki godła rodu Stark z Gry o Tron.

Na koniec kilka ważnych informacji dla uczestników imprezy:
Kasy na terenie zamku będą czynne w godzinach:
11:00 - 22:00 Piątek
9:00 - 22:00 Sobota
9:00 - 13:00 Niedziela
Możliwy jest również odbiór preakredytacji w szkole noclegowej w piątek od 15 do 1 w nocy oraz w sobotę od 10 do 24.
Na teren imprezy będzie można wejść od godziny 13:00. Od tej godziny czekać na Was będą również Wystawcy w strefie handlowej.

Program rusza w piątek już od godziny 14:00 i o ile główna część programu kończy się w piątek i w sobotę o 24:00 to w podziemiach i w baszcie będziecie mogli brać udział w specjalnych atrakcjach nocnych (gamesroom multimedialny, pokazy filmów, LARPy) czynnych znacznie dłużej. W niedzielę program kończy się o godzinie 17:00.
Szkoła noclegowa będzie czynna cały czas od piątku godziny 15:00 aż do niedzieli do godziny 12:00."