Mamy nadzieję, że nie zmokliście dziś aż tak bardzo. I nie chodzi tu jedynie o specyfikę tego dnia. Poniedziałek to jednak poniedziałek, a więc pora na kolejny Poniedziałkowy Flash Konwentowy, w którym pojawił się konwent Chorcon, XI Dni Japońskie, Małopolska Konferencja Produkcji Gier i II Światowy Dzień Gier Planszowych. Jest zatem z czego wybierać.

Podlaski Festiwal Fantastyki Chorcon - to impreza “od fanów dla fanów”, skupiająca się na propagowaniu fantastyki wszelakiej, zarówno tej znanej z książek, jak i wywodzącej się z filmów i gier. Odbywające się w Choroszczy wydarzenie podzielone zostało na kilka bloków tematycznych, dzięki czemu łatwiej znajdziecie interesujący Was punkt programu, a nie jest ich mało. Będą to: Blok Gier Fabularnych, Blok Gier Planszowych (w tym pokazy bitewniaków), Blok Konferencyjny (prelekcje na tematy związane z fantastyką i/lub prelekcje popularnonaukowe w kontekście gier, książek czy filmów), Blok Filmów Krótkometrażowych. Gdyby tego było mało, wejście na wydarzenie jest całkowicie darmowe, dlatego jeżeli w najbliższą sobotę będziecie w okolicy, wpadnijcie do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu, przy ul. Sienkiewicza 29.

Chorcon

Z kolei miłośnicy Japonii powinni w tej weekend zainteresować się wycieczką do Łodzi, gdzie na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbędą się już po raz jedenasty Dni Japońskie. Organizowane przez Klub Yakumo-goto i studentów Wydziału wydarzenie to gratka dla wszystkich, którzy chcieliby poznać bliżej kulturę i tradycje Kraju Kwitnącej Wiśni. Będzie to możliwe nie tylko dzięki wykładom, prelekcjom i warsztatom, ale także dzięki spotkaniom z cenionymi znawcami społeczeństwa i kultury Japonii, wśród których znaleźli się profesorowie, artyści i sportowcy. Niezależnie więc od tego, czy jesteś już stałym bywalcem, czy będzie to Twoja pierwsza wizyta, 22 i 23 kwietnia przyjdź na ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 3/5.

 

 

Bardziej na południu, a konkretnie w Krakowie, najbliższa sobota upłynie pod znakiem produkcji gier. Wszystko za sprawą Małopolskiej Konferencji Produkcji Gier, odbywającej się na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy ul. Łojasiewicza 11. Konferencja ta to wyśmienita okazja, by od podszewki poznać poszczególne etapy tworzenia gier komputerowych. Wszystko dzięki wykładom i prelekcjom samych twórców i znawców branży, którzy krok po kroku przedstawią zagadnienia, o których chcielibyście wiedzieć, a boicie się zapytać. Uczestnicy konferencji mogą ponadto liczyć na mały poczęstunek w postaci pizzy. Nie potrzeba też uiszczać żadnych opłat za wstęp.

Konferencja

 

A gdyby ktoś miał ochotę na planszówki, powinien w najbliższą niedzielę odwiedzić Konin, a konkretnie tamtejszy Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Przemysłowej 3D. Będzie tam bowiem miał miejsce Drugi Światowy Dzień Gier Planszowych, który pomaga organizować firma G3. Wpadnijcie sami, ze znajomymi lub z rodziną i bawcie się dobrze przy ulubionych tytułach, tych starszych, jak i całkiem nowych. Nie zabraknie też konkursów i turniejów z atrakcyjnymi nagrodami, które z pewnością dodadzą rywalizacji nieco rumieńców.

Planszówki