Przełom października i listopada to okres niezwykle bogaty w wydarzenia związane z od zawsze nurtującym nas tematem, jakim jest śmierć i to, co dzieje się później. Nieważne jednak, czy właśnie kończysz swój straszny kostium, stoisz w korku, czy siedzisz przed monitorem, poświęć chwilę na nasz Poniedziałkowy Flash Konwentowy, bowiem w tym tygodniu czeka nas nie lada wydarzenie!

A wydarzeniem tym jest nic innego jak lubelski Festiwal Fantastyki Falkon, którego siedemnasta już edycja odbędzie się między 4 a 6 listopada na terenie Targów Lublin S.A.

Konwent organizowany jest corocznie przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza", a jego początki sięgają roku 2000. Na przestrzeni lat Falkon urósł do jednej z największych imprez tego typu w Polsce, przyciągającej tysiące miłośników szeroko pojętej fantastyki z Polski i nie tylko. Jest on również uważany za jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych samego Lublina.

Także i w tym roku na uczestników czekać będzie masa atrakcji. Program obfituje w ponad 600 różnorodnych punktów, wśród których znajdziemy konkursy, prelekcje, spotkania z autorami, panele dyskusyjne i inne. Na wszystkich fanów gier czekać za to będzie działający całą dobę ogromny Games Room.

Niewątpliwie warto odwiedzić Lublin w najbliższy weekend.