Dziś pobijamy kolejny rekord. W dzisiejszym Poniedziałkowym Flashu Konwentowym aż 9 (!) wydarzeń! Będą to XXIV Międzynarodowy Festiwal Fantastyki w Nidzicy, Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką 2017, Gdańskie Spotkania Komiksowe GDAK 2017, Zlot fanów Uniwersum Metro 2033, Gostkon 2017, Wondercon 4.0, Krzyżakon 2017, GoodGame League 2017 oraz LAGcon 2017. Nie ma co przeciągać, przejdźmy do dania głównego ;-).

XXIV Międzynarodowy Festiwal Fantastyki w Nidzicy, to dosyć kameralna impreza odbywająca się w niesamowitym miejscu, bo w zamku w Nidzicy. Jest to też jedno z niewielu wydarzeń nie posiadających swojego profilu na Facebooku, przez co ciężko śledzić aktualizacje na jej temat. Mimo to, festiwal ma się całkiem dobrze i co roku przyciąga znanych i lubianych pisarzy oraz wielu uczestników. Niestety ma on swoją (niemałą) cenę, co ze względu na miejsce jego odbywania się, nikogo nie powinno dziwić. Za czterodniową akredytację zapłacimy więc 170 zł.

Logo Festiwalu Fantastyki w Nidzicy

Następne w kolejce mamy Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką 2017. Jest to już czwarta edycja konwentu fantastyki ze Stalowej Woli. W programie klasycznie znajdziecie takie smaczki jak gamesroom, sekcja starych gier, spotkania z autorami, prelekcje i wiele innych. Pełna lista oczywiście na naszej stronie wydarzenia w kalendarium imprez (wystarczy kliknąć nazwę konwentu lub jego logo w tym poście).

Logo Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką

Gdańskie Spotkania Komiksowe GDAK 2017 są dla nas niemałą zagadką. Z tego co udało nam się ustalić, oprócz takich oczywistości jak czas, miejsce i tematyka, jest to prawdopodobnie największa tego typu impreza na Pomorzu. Trwa ona trzy dni i ma dosyć niezwykłe miejsce, w którym się odbywa, gdyż jest to biblioteka (przez pierwsze dwa dni), a następnie Strefa Inspiracji City Meble.

Logo Gdańskich spotkań z Komiksem GDAK

Zlot fanów Uniwersum Metro 2033 jest nowością na konwentowo/eventowej mapie. Jest to Warszawskie wydarzenie organizowane przez wydawnictwo Insignis, które wydało wszystkie książki osadzone w Uniwersum Metro 2033 jakie są dostępne w Polsce. Nikogo więc nie powinna dziwić tematyka. Największym smaczkiem wydarzenia są oczywiście goście. Obecni będą wszyscy polscy autorzy książek z tej serii oraz twórca uniwersum - sam Dymitry Glukhovsky. Warto wspomnieć, że całość będzie połączona z jego urodzinami, więc nie zaszkodzi przynieść jakiś prezent ;-). Całości dopełni koncert zespołu Lux Perpetua.

Zlot Fanów Uniwersum Metro 2033

Już w ten weekend odbywa się także kolejna edycja Gostkonu. Jeżeli miałbym określić to wydarzenie w dwóch słowach, prawdopodobnie napisałbym, że jest to fantastyka w kulturze. Organizacja ma dosyć nietypowe i bardzo świeże podejście do tematu, łącząc sztukę z fantastyką i oferując nam konwent na zupełnie innym poziomie kultury. Poza tym Gostkon oferuje nam standardowe atrakcje takie jak konkurs cosplay, Games Room czy blok LARP i RPG. Nowością będzie budowa dużej areny i wioska postapo. Jeżeli macie blisko do Gostynia, warto odwiedzić to wydarzenie.

Logo Gostkon 2017

We Wrocławiu nie brakuje dobrych konwentów. Czy będzie nim Wondercon 4.0? Poprzednia edycja, połączona z innym esportowym wydarzeniem nie była najlepsza, dlatego organizatorzy powrócili do znanej i sprawdzonej formy konwentu mangowego z elementami popularnonaukowymi, Science Fiction oraz najnowszych technologii. Czy taka forma ma szansę? Jesteśmy pełni dobrych myśli i nie omieszkamy odwiedzić Wrocławia, żeby później opowiedzieć Wam o konwencie. Ale przecież najlepiej sprawdzić samemu prawda? Szczególnie że Wrocław ma całkiem dobre połączenia.

Logo konwentu Wondercon 4.0

Krzyżakon 2017. Jest to pierwsza edycja Malborskiego konwentu fantastyki. Cieszy nas, że północ rozkwita i jest coraz więcej imprez w tamtym regionie. W programie sesje RPG i LARP-y oraz kilka bloków prelekcyjnych. Niesamowitą i wartą uwagi atrakcją będzie możliwość zwiedzenia muzeum zamkowego! I to zarówno na trasie standardowej, jak i na trasach tematycznych. Gdyby nie inne plany oraz dosyć znacząca odległość, z przyjemnością bym skorzystał z tak niezwykłego pomysłu.

Logo konwentu Krzyżakon

GoodGame League 2017 jest pierwszą edycją standardowego eventu esportowego dla amatorskich drużyn, które chcą zaistnieć na scenie. Szansę na wybicie się, będą mieli gracze w CS:GO, natomiast na osoby odwiedzające czekać będą stoiska ze sprzętem gamingowym. Pula nagród wynosi 20 000 zł.

GoodGame League

Kolejny debiut w tym tygodniu oraz na mapie konwentowej stanowi LAGcon 2017. Wydarzenie stawia głównie na fantastykę, ale pojawią się także inne atrakcje, w tym ważna prelekcja wspierająca akcję „Cosplayer też człowiek”, o której napisaliśmy tutaj:
https://konwenty-poludniowe.pl/konwenty-informacje/lagcon-wspiera-akcje-cosplayer-tez-czlowiek

LAGcon logo konwentu

Podobne artykuły