Jak mija Wam styczeń? Mamy nadzieję, że miło i spokojnie, mimo że napotykamy jeszcze na genialnych imprezowiczów, którzy używają sztucznych ogni w biały dzień. Nie o tym jednak mowa! Nadchodzi nowy tydzień, a wraz z nim nowe konwenty, o których warto wiedzieć i na które warto się wybrać.

 

 

Pierwszym wydarzeniem, na które warto zwrócić uwagę, jest organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki Avangarda konwent ZjAva - Zimowa Jazda Avangardowa 9. Ten trzydniowy zlot fanów gier planszowych wszelakiego rodzaju i maści zdecydowanie znajdzie zainteresowanych pośród zatwardziałych pasjonatów, ale także  stawiających pierwsze kroki na planszy całkowicie zielonych graczy. Na ZjAvę zapraszamy do Warszawy na ul. Deotymy 25/33 w dniach 19-21 stycznia 2018 r. 

Logo ZjAva 2018

Z Warszawy przenosimy się do Krakowa, gdzie 20 stycznia 2018 r. dzięki staraniom Sekcji Japońskiej Dalekowschodniego Koła Naukowego UJ poczujecie klimat Japonii w czasie Festiwalu Japonia 4D 2018. Wzorowany będzie na japońskich bunkasai, szkolnych festiwalach, które są otwarte dla ludzi z zewnątrz, dzieci, uczniów innych szkół i dorosłych oraz mają na celu promocję szkoły i osiągnięć uczniów, ale nade wszystko ich zainteresowań. Zapachów i smaków Azji szukać możecie na ul. Gronostajowej 7.

logo japonia 4D

Trzeci tydzień roku zamyka Kielecki KPT Game Cup, odbywający się w Kieleckim Parku Technologicznym przy ul. Karola Olszewskiego 6. Z ambicjami zostania imprezą cykliczną KPT otwiera się w tym roku po raz pierwszy na fanów e-sportu i zdrowej, cyfrowej rywalizacji. Dodać możemy, iż wstęp na to wydarzenie w dniach jego trwania (20-21 stycznia 2018 r.) jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy serdecznie!

logo KPTCup