Sponsorowane:Konwent RyuCon 2023 - długi baner pionowy

Sponsorowane:Konwent RyuCon 2023 - długi baner

To już SETNY Poniedziałkowy Flash Konwentowy! Oznacza to, że od 100 tygodni (właściwie więcej, bo były takie, podczas których nie było wydarzeń na naszej liście) informujemy Was o bieżących imprezach popkulturalnych w kraju! Szkoda więc, że na ten jubileusz mamy tylko dwa wydarzenia, ale spokojnie, to dopiero początek roku, a ten nie sprzyja dużej ilości imprez. Od lutego ten stan ulegnie poprawie.

Do rzeczy! Dziś napiszemy o Zjavie, czyli Zimowej Jeździe Awangardowej oraz o Aishiteru - pierwszym w tym roku konwencie walentynkowym.

Zjava już od 10 lat jest z nami w Warszawie i niezmiennie utrzymuje wyśmienity poziom w klasyfikacji konwentów do 500 uczestników. Ten poświęcony głównie grom planszowym event jest czymś, co każdy szanujący się fan gier bez prądu powinien chociaż raz w swoim życiu wpisać w kalendarz. Tym razem Zjava potrwa aż trzy dni i zagwarantuje pełen wachlarz doświadczeń związanych z grami niewymagającymi elektryczności, pod każdą ich postacią, od systemów RPG, przez karcianki, aż po rozbudowane planszówki. Wstęp kosztuje 30 zł, i co warto zaznaczyć, płaci każdy – nawet organizatorzy.

Konwent gier planszowych Zjava w Warszawie

Trzecia edycja Aishiteru zdążyła już raz zmienić swój termin, na szczęście sporo przed samym konwentem. Szczególnie że sama organizacja niewiele robiła z promocją po podaniu pierwszej daty, co wskazywało na możliwość jej zmiany. Wśród atrakcji znajdziemy sporo prelekcji w tematyce miłosnej i pokrewnej, a przecież poza tym są jeszcze prelekcje i konkursy. Oczywiście standardowo już na eventach grupy odbędzie się konkurs cosplay. Bilet kosztuje 45 zł za całe dwa dni, przy czym istnieje jeszcze opcja dla pary (85 zł) oraz pakiety VIP z dodatkowymi korzyściami.

Konwent mangi i anime w konwencji walentynkowej - Aishiteru