Witamy w grudniu, w pierwszy poniedziałek ostatniego miesiąca tego zacnego roku. Jutro Mikołajki, trzeba szykować upominki, zatem przekazujemy Wam kolejny Poniedziałkowy Flash Konwentowy. A co ciekawego wydarzy się w tym tygodniu?

Zaczynamy w Gdańsku, gdzie w środę i czwartek odbędzie się Best Gaming Arena.
Organizowany przez Stowarzyszenie Studentów BEST Gdańsk, turniej ten skierowany jest głównie do studentów Politechniki Gdańskiej. 7 i 8 grudnia już po raz drugi Dziedziniec Heweliusza przy Gmachu Głównym stanie się areną walk w trzy duże e-sportowe tytuły. Żacy z gdańskiej “polibudy” będą mogli spróbować swoich sił w League of Legends, CS:GO i Hearthstone’a. Dla wszystkich widzów przewidziano jednak także różne gry poboczne. Przypominamy jednak, że minimum 3 członków drużyn LoLa i 4 członków drużyn CSa musi posiadać status studenta PG.
 

Krótka przerwa na piątek i zaczynamy weekend, najpierw zaglądając do Opola na Yukicon V.

Piąta edycja konwentu dla wszystkich miłośników mangi, anime i szeroko pojętej kultury Japonii. Jak zapewniają organizatorzy, także i tym razem atrakcji nie zabraknie. A na co mogą liczyć uczestnicy? Poza różnorodnymi grami i doborowym towarzystwem, przewidziane jest także karaoke, DDR, a nawet konkurs jedzenia zupek chińskich. Chcecie przeżyć sobotę wypełnioną dobrą zabawą? Zajrzyjcie zatem do Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Skautów opolskich 10.

W planach jest także Warszawa i Hellcon VI: Szkoła Tajemnic.

Szósta edycja warszawskiego festiwalu popkulturowego, który bardziej kładzie nacisk na fantastykę i popkulturę zachodnią, choć i dla tej japońskiej miejsca również nie zabrakło. Jako iż motywem przewodnim tegorocznej edycji jest Tajemnicza Szkoła, pierwszego dnia imprezy rozegrany zostanie duży LARP, w czasie którego uczestnicy będą odkrywać sekrety Zespołu Szkół Keshinomi. Nie jest to oczywiście jedyna atrakcja, bowiem przed Wami również wiele godzin prelekcji, pokazów, warsztatów i konkursów. Wszystko to czekać na Was będzie w Zespole Szkół nr 55, przy ul. Gwiaździstej 35.

A jakby tego było mało, zahaczymy też o nowe wydarzenie na konwentowej mapie Polski - Wleńkon 2016

 Impreza napędzana zasadą “zrób coś, a nie tylko siedzisz i gapisz się w monitor”, skupia się nie tylko na promowaniu fantastyki, ale również gier wszelakich, z przewagą tych planszowych. Zachęcamy, by do Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej przybywać całymi rodzinami, bo na Wleńkonie będziecie mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach, jak choćby z wyszywania PokeBalli, a także obejrzeć pokazy tańca oraz sztuk walki. A nie są to jedyne przygotowane dla Was atrakcje.
 
 
Udanych Mikołajek!