Trudno już powiedzieć, czy powietrze wokół nas gęste jest od zawieszonego w nim pyłu, czy od oparów miłości, które zwiastują zbliżający się 14 dzień lutego. A może tak naprawdę nie ma tu różnicy? Faktem jest natomiast, że najbliższy weekend bogaty będzie w wydarzenia, a dowiecie się o nich z naszego Poniedziałkowego Flasha Konwentowego.

Odbywający się w najbliższy weekend we Wrocławiu Aishiteru to najbardziej romantyczny konwent tego roku. Dzięki klimatycznym dekoracjom i specjalnie przygotowanym atrakcjom zarówno pary, jak i osoby jeszcze swojej drugiej połówki szukające, z pewnością poczują tą wyjątkową atmosferę. No właśnie, a jakież to atrakcje wprawią Was w ów romantyczny nastrój? Randka w ciemno, speed dating, kawiarenka czy śluby konwentowe, to tylko kilka spośród grona przygotowanych zajęć. Z całością planu możecie się zapoznać, zerkając do oficjalnej tabeli programowej. Poczujcie miłość w powietrzu i wpadnijcie do Gimnazjum nr 19, przy ul. Edwarda Dembowskiego 39

Kregulcowe Dni to konwent, na którym główny nacisk położono na fantastykę i kulturę Dalekiego Wschodu, ze szczególnym uwzględnieniem Japonii. Możecie zatem liczyć na przeróżne panele, warsztaty, konkursy i gry, nawiązujące do tematyki imprezy. Nie zabraknie też sesji RPG i larpów, a do tego będzie jeszcze możliwość zagrania w przeróżne gry planszowe i elektroniczne. Na tym jednak atrakcje się nie kończą. Bardziej dociekliwi uczestnicy będą mogli zgłębić historię samego Hrabiego Kregulca, a nawet odkryć salę, która być może zmieni ich przyszłość. Chcecie wiedzieć więcej? Zajrzyjcie zatem w najbliższą sobotę do Jastrzębia-Zdroju i tamtejszej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka.

A skoro już mowa o miłości, to z kolei w stolicy czekać na Was będzie Chibimatsuri 2: In Love Edition, czyli druga edycja mini wydarzenia dla wszystkich miłośników Japonii, a zwłaszcza wywodzących się stamtąd mangi i anime. Impreza tym razem przyjmie formę bardziej walentynkową, w związku z czym możecie liczyć na grono atrakcji do tej tematyki nawiązujących. Rozpoznawanie par, miłosna wiedzówka, czy może panel o miłości po japońsku? Będzie z czego wybierać. Nie samym uczuciem jednak człowiek żyje, dlatego też pojawią się także warsztaty gestykulacji japońskiej, panel o Nintendo Switch, a na deser kalambury. Dodajmy, że za wejście na imprezę płacicie tyle, ile sami uznacie za stosowne. Wszystko to i jeszcze więcej już w tę sobotę, w Warszawie przy ul. Fabrycznej 1/3.

Za to przy ul. Fabrycznej 13B, ale w Zielonej Górze, sobota i niedziela należeć będzie do japonek. To za sprawą “konwentu” JaponCon, gdzie główną tematyką będzie ten właśnie typ lekkiego obuwia. Na wydarzeniu dowiecie się tego i owego o japonkach, poznacie ich historię, a w dodatku będzie mieli okazję wziąć udział w konkursie na najlepszą parę...japonek oczywiście. Będzie też okazja sprawdzić swoją znajomość Naruto w czasie wiedzówki, a do tego poznać hobby, które mogą zainteresować fanów mangi i anime. Wstęp w formie zakupu przypinki kosztuje 5 zł. Obowiązkowe jest także adekwatne obuwie.

Na koniec Lublin i larpy bardziej na poważnie. Wszystko za sprawą odbywającej się już po raz szósty Konferencji Larpowej KOLA 2017, zrzeszającej twórców i miłośników tej formy zabawy. Na Konferencji dowiecie się, jak stworzyć i poprowadzić sesję, jakie błędy najczęściej są w czasie niej popełniane i jak się ich wystrzegać, a także poznacie pomysły innych uczestników. Wszystko po to, by razem podnosić jakość prowadzonych larpów i zwiększać ich dostępność dla mniej doświadczonych uczestników. Wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką zapraszamy w najbliższy weekend do Centrum Spotkania Kultur przy Placu Teatralnym.