Do naszej cotygodniowej serii z zestawieniem wydarzeń znów wraca trend na większą ich ilość w jednym terminie. Dziś opowiemy o czterech,  które odbędą się w Giżycku (Twierdza), Łodzi (Kapitularz), Pile (Pilkon) i Krakowie (LemCon). Zapraszamy do czytania!

Twierdza jest z nami już od czterech lat. Przyciąga do zabytkowej, położonej tuż przy sieci jezior i zalewów twierdzy Boyen. Ale nie samymi widokami konwent żyje, prawda? O niedobór atrakcji czy o to, że nie znajdziecie nic dla siebie, nie musicie się bać. Czekać na nas będzie cała masa bloków tematycznych, takich jak literacki, LARP-owy, RPG, filmowo-serialowy, popularnonaukowy, gier elektronicznych, komiksowy czy artystyczny. Wciąż Wam mało? Dorzućmy do tego kilka miejscówek tematycznych, takich jak postapokaliptyczna Zona czy Slavia skupiona na słowiańskich aspektach naszej historii. A to zaledwie część z tego, co możemy zobaczyć podczas trwania trzydniowej imprezy. Cena to zaledwie 30 zł (albo 20 zł za bilet ulgowy!).

Festiwal Fantastyki Twierdza logo

Kapitularz mimo wielu perturbacji powraca do nas po raz kolejny i sprawia, że Łódź wypełni się fantastyką w wielu formach. Tematyka obejmuje także urban fantasy czy horror, a organizatorzy zachęcają programem, w którym znajdzie się kilkaset godzin programu związanego zarówno z fantastyką, grami fabularnymi, jak i komiksem czy kulturą japońską. Bilety kosztują między 20 zł a 50 zł.

Konwent fantastyki Kapitularz w Łodzi

Piła nie jest dużym miastem, a jednak posiada niemały konwent fantastyki - Pilkon. Z wydarzenia o zasięgu lokalnym udało się organizatorom w krótkim czasie, bo w ciągu roku, stworzyć ważny punkt na konwentowej mapie kraju. Tematem przewodnim jest szeroko pojęta fantastyka, a sam event będzie miał miejsce w Nadnoteckim Instytucie UAM oferującym przestrzenie przystosowane do prowadzenia prelekcji na wysokim poziomie. Dodatkową atrakcją jest strefa gier elektronicznych, która powoli zaczyna pojawiać się na coraz większej ilości wydarzeń związanych z fantastyką. Akredytacje kosztują tylko 10 zł za bilet ulgowy i 15 zł za normalny.

Konwent fantastyki Pilkon

Rok temu hucznie obchodzono 96. urodziny zmarłego już Stanisława Lema. Z tej okazji zorganizowano w Krakowie konwent poświęcony temu wybitnemu autorowi - LemCon. Gest przyjął się bardzo dobrze, toteż w tym roku mamy powtórkę i będziemy mogli uczcić pamięć pisarza, uczestnicząc w prelekcjach dotyczących jego twórczości oraz wpływu na polską fantastykę popularnonaukową. Wstęp jest bezpłatny, a wydarzenie jednodniowe. Wszystko odbędzie się w sobotę.

Urodziny Stanisława Lema na konwencie LemCon w Krakowie