Wakacje, wakacje... I już na dobre po wakacjach, także tych studenckich. Smutny poniedziałek, ale za to z perspektywą na radosny weekend, bowiem do wyboru będzie aż pięć wydarzeń organizowanych w różnych miejscach Polski.

 

Pierwszym z nich są Warszawskie Targi Fantastyki odbywające się w stolicy w sobotę i niedzielę. Na ich terenie czeka na uczestników możliwość spotkania ponad 90 wystawców prezentujących wyroby na różne sposoby powiązane z fantastyką, bowiem twórcy festiwalu chcieli pokazać, że fantastyczne mogą być nie tylko książki i komiksy, ale też cała gama innych wyrobów, od planszówek po produkty skórzane, przydające się przy tworzeniu strojów cosplay. Wstęp na wydarzenie kosztuje tyle, ile uczestnik uzna za stosowne zapłacić – każda kwota powyżej złotówki uznana zostanie za wystarczającą.

Logo Warszawskich Targów Fantastyki
Drugim, nieco mniej typowym wydarzeniem, jest harcerska inicjatywa znana jako Harcerska Fantazjada, odbywająca się w Łasku. Pierwotnie był to jedynie biwak hufca ZHP, obecnie jest to coś znacznie bardziej otwartego także na „cywili” – oprócz zgłoszeń na biwak, dostępnych dla chętnych powyżej 13. roku życia, twórcy wydarzenia proponują także możliwość skorzystania z atrakcji typowych dla konwentów. W sobotę za darmo będzie można w godzinach od dziesiątej do dwudziestej korzystać do woli ze strefy gier. Oprócz tego nie zabraknie pokazów, LARP-ów, a nawet specjalnie przygotowanego autorskiego Escape Roomu.

Logo Harcerskiej Fantazjady
Jeśli zaś ktoś jest zainteresowany głównie planszówkami i to właśnie im chciałby poświęcić cały weekend, to dobrą propozycją wydaje się być wydarzenie znane jako PlanSówki, odbywające się w Krakowie w sobotę i niedzielę. Wstęp na nie kosztuje 10 zł dla uczestników indywidualnych i 5 zł w przypadku rodzin z dziećmi, którym wydarzenie jest bardzo przyjazne. Oprócz możliwości wypożyczenia gier w czynnej przez cały czas trwania wydarzenia wypożyczalni na uczestników czekają także turnieje, nauka gry i pokazy dla tych, którzy chcieliby najpierw dobrze się przyjrzeć, zanim wejdą do gry.

Logo Plansówek
Jeśli jednak interesują Cię planszówki, ale w nieco mniej typowy sposób, bo jesteś starym wyjadaczem i wszystko już widziałeś, to jest jeszcze jedna propozycja – Planszówki pod Ziemią, czyli jednodniowy (a właściwie jednonocny) festiwal gier planszowych w kopalni Guido w Zabrzu. 320 metrów pod ziemią na wszystkich fanów gier planszowych czeka prawdziwa gratka: cała noc z grami. Zjazdy pod ziemię będą odbywać się od około godziny 17, zaś granie potrwa przynajmniej do drugiej w nocy z soboty na niedzielę. Wstęp na to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kosztuje 15 złotych od osoby.

Logo Planszówek pod Ziemią
Ponieważ jednak w myśl zasady „dla każdego coś miłego” nikt nie może być w ten pierwszy weekend nowego roku akademickiego smutny, mamy więc też coś dla fanów Japonii, mangi i anime, mianowicie poznański Japanicon, który zaprasza wszystkich zainteresowanych tą tematyką na sobotę i niedzielę we wschodnich klimatach. Wstęp na całe wydarzenie kosztować nas będzie 60 złotych, a na miejscu będziemy tam mogli nie tylko wziąć udział w prelekcjach, panelach czy turniejach, ale także podziwiać aż cztery konkursy cosplay, z czego trzy będące eliminacjami do międzynarodowych konkursów z finałami w Paryżu, Lizbonie i Hadze –  European Cosplay Gathering, Cosplay World Master oraz  Clara Cow's Cosplay Cup.

Logo konwentu mangi i anime Japanicon

Podobne artykuły